: Show All

Festiwal testów i kwestionariuszy

W kwietniu 2024 zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań dedykowanym narzędziom wspierającym działy HR i Doradców Zawodowych. Zapraszamy! Jeszcze można się zapisać! Forma spotkań - online.. Dlaczego warto uczestniczyć w festiwalu? Poznasz testy i kwestionariusze, dowiesz się jak możesz je wykorzystywać w firmie, w doradztwie zawodowym, swoim własnym życiu. Będziesz mógł/ mogła ocenić, które narzędzie warto poznać jeszcze lepiej i zacząć je stosować. Wiemy też, że część prezentujących będzie miała dla uczestników niespodzianki 🙂

Konferencja „Podróż do przyszłości. Stacja Kariera.”

28.11.2019 zrealizowaliśmy pierwszą konferencję Podróż do przyszłości. Stacja Kariera. Naszym głównym partnerem organizacyjnym jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Założeniem wydarzenia jest poznanie perspektywy trzech różnych światów – doradców zawodowych, pracodawców oraz studentów. Wartościowym wystąpieniom w formule mini prelekcji towarzyszy szereg warsztatów w trzech ścieżkach tematycznych. Dzięki wkładowi pracy Wolontariuszy, wsparciu partnerów z biznesu, udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji!

Doradztwo dla doradcy – wizyty studyjne doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach.

Od 2018 roku prowadzimy akcję „Doradztwo dla doradców. Wizyty studyjne doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach”. Naszym partnerem jest WZPL, a patronem honorowym Kuratorium Oświaty. Do czerwca 2019 w akcji wzięło udział 65 doradców zawodowych ze szkół, uczelni i poradni. Odwiedziliśmy pracodawców: GSK, VW, Blum, CDV, Green Factory, Talex. Wkrótce kolejne wizyty. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy po więcej informacji dla doradców oraz firm chętnych do udziału w akcji.

Zbiórka dla małych gości aresztu

Są takie miejsca, w których od czasu do czasu bywają dzieci – na szczęście tylko gościnnie. To trudne miejsca, bo nie każdy może je swobodnie opuścić. Jednym z nich jest Areszt Śledczy w Poznaniu. W czasie odwiedzin osadzonych przychodzące tu dzieci czasem się nudzą bo nie mają żadnych zabawek czy przyborów do rysowania. W 2018 roku sukcesem zorganizowaliśmy zbiórkę, która zakończyła się przekazaniem potrzebnych rzeczy do Aresztu. Okazało się, że darów było tak wiele, że wystarczyło do obdarowania dla innych tego rodzaju placówek w Wielkopolsce. Nadmiar pluszaków trafił też do Komendy Straży Pożarnej w Poznaniu.

500 książek w 50 dni

Akcja rozpoczęła się 5 września i trwała do 24 października 2017 r. Od samego początku było dla nas bardzo ważne, alby akcja miała charakter międzynarodowy i żebyśmy mogli zebrać książki w jak największej liczbie języków. Udało się. W akcję zaangażowały się instytucje, szkoły, wydawnictwa językowe, uczelnie, blogerzy językowi oraz nasze rodziny i znajomi łącznie z 7 krajów. Wśród 14 języków, w których napisane są książki jest kilka „egzotycznych”. Książki trafiły do 17 placówek, głownie szkoły i biblioteki. Zobaczcie link z promocji akcji.