Uczestniczyliśmy w X seminarium branżowym „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”

ByFundacja Anioły Edukacji

Uczestniczyliśmy w X seminarium branżowym „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”

9-10 stycznia 2018 uczestniczyliśmy w X seminarium branżowym w Poznaniu, w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego. Etap 1: Forum Partnerów Społecznych”

Konsultacje dotyczyły rodzaju zawodów i kompetencji jakie są ważne w omawianych branżach (motoryzacyjnej i mechanicznej) oraz jak te wskazane kompetencje rozwijać i oceniać. Wszystko więc spójnie z hasłem naszej fundacji „Uczyć (się) właściwych rzeczy we właściwy sposób”. Spotkanie ciekawe, dyskusje burzliwe a kontakty obiecujące.

Dowiedzieliśmy się dodatkowo, że:

  • w przygotowaniu jest rozporządzenie dotyczące doradztwa zawodowego. Niestety jeszcze projekt pozostaje tajemnicą. Czekamy na konsultacje społeczne. Znana jest natomiast data obowiązywania rozporządzenia: 1 września 2018!
  • każdy powiat będzie miał do dyspozycji jednego z 500 trenerów z obszaru doradztwa zawodowego;
  • wraz z końcem 2017 roku w Kuratoriach Oświaty pojawiło się nowe stanowisko, którego celem jest koordynacja doradztwa zawodowego.

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.