O fundacji opowiada Regina May – założycielka i wolontariuszka.

ByFundacja Anioły Edukacji

O fundacji opowiada Regina May – założycielka i wolontariuszka.

Edukacja daje możliwość wyboru. Wybór daje wolność.

Wiele lat przygotowywałam się do powołania fundacji wspierającej edukację człowieka – i jest! Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, ponieważ to pierwszy krok do spełnienia marzenia. Marzę, aby każdy z nas miał szansę poznania swoich talentów i predyspozycji po to, żeby spełniać się prywatnie, zawodowo, społecznie – być szczęśliwym człowiekiem.   Taką szansę powinien mieć każdy  – niezależnie od środowiska z jakiego się wywodzi, ile ma lat, czym się zajmuje, czy jest w pełni sprawny, czy….

Świadomość własnych predyspozycji i talentów, wiara w siebie to pierwszy krok. Kolejnym  są warunki do rozwoju: dostęp do wiedzy, dobry system edukacji i szkolnictwa zawodowego i/lub wyższego oraz inne współczesne formy kształcenia. Dostrzegam pracę nauczycieli, pedagogów, rodziców m.in. w systemie edukacji domowej, dyrektorów szkół, pracowników uczelni i wielu organizacji pozarządowych. Chciałabym aby nasza fundacja wspierała pozytywne zmiany, promowała dobre praktyki,  pomagała tam gdzie jest w stanie pomóc.

Pracując w biznesie od 20 lat, odczuwam problem niedopasowania systemu edukacyjnego i kompetencji pracowników do potrzeb rynku pracy. Problem jest złożony, dlatego tak ważna jest dobra komunikacji między biznesem a szkolnictwem. Wierzę, że wiele możemy zrobić na poziomie lokalnym.

Fundacja to przekłucie marzeń na cele i działania. Zdaję sobie sprawę z ogromu wyzwań i zadań jakie wiążą się z ich realizacją. W każdej chwili kiedy opowiadam o fundacji odbieram bardzo pozytywną energię od znajomych, przyjaciół, partnerów biznesowych. Ta energia to ogromna siła, która pozwala mi wierzyć, że się uda! Niemal z każdym dniem powiększa się zespół fundacji, o której już mogę wreszcie mówić nasza fundacja. Zapraszam serdecznie do kontaktu każdego, kto chce  z nami działać, wspierać i pomagać.

Regina May

Prezes Fundacji „Anioły Edukacji”

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.