Konferencja „Kształcenie i edukacja zawodowa w Poznaniu” – byliśmy tam

ByFundacja Anioły Edukacji

Konferencja „Kształcenie i edukacja zawodowa w Poznaniu” – byliśmy tam

Dzisiaj uczestniczyliśmy  w konferencji  „Kształcenie i edukacja zawodowa” w ramach projektu  Trio2Success.

W krótkich wystąpieniach mogliśmy usłyszeć o włoskim modelu nauczania opartego na pracy, standardach doradztwa zawodowego w gimnazjach Miasta Poznania, działaniach Wydziału Oświaty w zakresie promocji wiedzy o zawodach, kształceniu dualnym, roli ekonomii społecznej w kształceniu.

Publikacje dla doradców zawodowych

Warte uwagi, szczególnie dla osób zajmujących się doradztwem zawodowym są publikacje opracowane w ramach projektu. Można je pobrać w postaci elektronicznej ze strony: http://www.spoldzielnie.org/new,735  lub odebrać w wersji wydrukowanej.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak, zamykająca konferencję, dyskusja dotycząca szans i wyzwań w edukacji zawodowej. „Dlaczego tak mało uczniów decyduje się na szkoły zawodowe = branżowe? W jaki sposób zaangażować pracodawców w kształcenie zawodowe?” to tylko niektóre pytania podejmowane przez dyrektorów szkół, pedagogów, doradców zawodowych – zdecydowanie wg nas zabrakło obecności i głosu pracodawców.

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.