Archiwum kwiecień-czerwiec 2018

Odwiedziliśmy dzisiaj GSK w Poznaniu


07.06.2018

Byliśmy z Doradcami Zawodowymi ze szkół w CDV w Poznaniu

Za nami już druga w tym roku wizyta Doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach. Tym razem poznaliśmy „od zaplecza” Collegium Da Vinci – strukturę organizacyjną, stanowiska i ścieżki rozwoju.  Wiemy, już co trzeba zrobić, żeby dostać pracę w CDV i co można dzięki niej zyskać. Niewątpliwie jest to pracodawca, który daje pracownikom  wiele możliwości rozwoju – wbrew przysłowiu, że „szewc bez butów chodzi” – tutaj i zadbano i o szewca 🙂 Intrygująca była dla nas focusowania, która odsłoniła tajniki marketingu. Kilka zdjęć znajdziecie tutaj.


29.05.2018

Warsztaty z Inteligencji Emocjonalnej.

Zainteresowanie bezpłatnymi warsztatami  z Inteligencji Emocjonalnej przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Lista uczestników wypełniła się 48 godzin. Powstała już niemal kompletna lista rezerwowa na drugi termin (w czerwcu).  Szukaliśmy dzisiaj odpowiedzi na pytania dotyczące naszych emocji. Skupiliśmy się na m.in. tym jak we właściwy sposób wyrażać złość, jak wzmacniać pozytywne myślenie o sobie. Było fantastycznie! Dziękujemy uczestnikom, koordynatorce Marcie, goszczącej nas Oli i przede wszystkim prowadzącej Grażynie Dębowskiej.


22.05.2018

Finał „Zbiórki dla małych gości aresztu”

Wczoraj oficjalnie zakończyliśmy „Zbiórkę dla małych gości aresztu”, przekazując książki i zabawki do Aresztu Śledczego w Poznaniu.  W przekazaniu darów uczestniczyli prezeska Fundacji Anioły Edukacji Regina May i dyrektor AŚ w Poznaniu, płk. Jacek Wiśniewski. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Bez Was nie byłoby to możliwe???????

Tak o zbiórce napisał Areszt Śledczy – Zobacz


15.05.2018

Volkswagen Group Services sp. z o.o. – pierwszy pracodawca przyjął wizytę Doradców Zawodowych w ramach akcji „Doradztwo dla doradcy”.

Spotkaliśmy się dzisiaj na Szyperskiej 10 w Poznaniu, żeby poznać jedną ze spółek Grupy Volkswagen, odpowiedzialną za m.in. usługi księgowe realizowane nie tylko dla Polski, ale i dla innych Państw europejskich. Dobrze było usłyszeć u źródła, jak szerokie możliwości zatrudnienia i rozwoju oraz korzyści daje pracownikom ten pracodawca. Kuszące są zagraniczne szkolenia, liczne benefity i chyba najbardziej – wiarygodna marka. Wielu z nas zaskoczyła  dynamika wzrostu zatrudnienia w spółce – poszukiwania kolejnych ok. 50 osób do biura na Szyperskiej. Warto śledzić ich oferty. Już wiemy, że będą kolejne wizyty, dlatego nie zdradzamy szczegółów. Zobaczcie tu kilka zdjeć ze spotkania.


09.05.2018

Kongres szkolnictwa zawodowego i dualnego.

Jesteśmy tam, gdzie dzieją się sprawy, które są dla nas ważne i dotyczą naszych działań. Jednym z takich wydarzeń był dzisiejszy Kongres szkolnictwa zawodowego i dualnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.  Oprócz rodzimych instytucji i organizacji, swoimi doświadczeniami podzielili się również przedstawiciele Włoch, Rumunii i Peru.

Wielokrotnie podkreślana była rola współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi, szkołami i pracodawcami. Cóż, jesteśmy teraz jeszcze bardziej przekonani, że nasza akcja Doradztwo dla doradcy idealnie wpisuje się w dzisiejsze wyzwania w doradztwie zawodowym.


08.05.2018

Targi wyjazdów i programów zagranicznych na UAM – my w gronie organizatorów.

Dzisiaj aktywnie uczestniczyliśmy  Targach wyjazdów i programów zagranicznych w ramach Tydzień Międzykulturowy / Intercultural Week  na Uniwersytecie im. Adama Mickiewiecza w Poznaniu. Na naszym stoisku rozmawialiśmy ze studentami o możliwościach zaangażowania w wolontariat jako formie rozwoju kompetencji. Zapytaliśmy gości targów „Jak uczyć się języka obcego? Jakie metody polecają?” Rady zapisali na arkuszu, który zobaczycie w galerii zdjęć. Za podzielenie się wiedzą, można było wylosować nagrodę książkową.


14.04.2018

Balkon, Taras, Ogród – Bezpłatne warsztaty z projektowania

Termin: 25.04.2018, godzina 17:30-19:00

Miejsce: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Balkon, taras, ogród – mała oaza zieleni i idealne miejsce na odpoczynek nawet w centrum miasta.  Jeśli chcesz stworzyć własną, a nie wiesz jak się za to zabrać to zapraszamy Cię na bezpłatne warsztaty, podczas których nie tylko opowiemy o zasadach kompozycji, pielęgnacji i stylach aranżacji przestrzeni, ale również nauczymy się projektować. Więcej informacji znajdziesz tu.


10.04.2018

Notatki wizualne – zapraszamy na bezpłatne warsztaty 19.04.2018

Termin: 19.04.2018, godziny: 17:30-19:30

Miejsce: Centrum Bukowska (WRK), ul. Bukowska 27/29 w Poznaniu

Notatki wizualne to świetny sposób na generowanie pomysłów i sporządzanie notatek ponieważ pozwalają nam na organizowanie informacji w intuicyjny sposób. Dzięki nim łatwiej zapamiętujemy materiał, angażujemy wszystkich uczestników i stymulujemy ich do tworzenia kreatywnych rozwiązań. Oto podstawowe zalety tworzenia notatek wizualnych i wystarczające powody, żeby się tej techniki nauczyć.  Więcej informacji znajdziesz tu.