Archiwum październik-grudzień 2018

21.12.2018

Drodzy Wolontariusze, Przyjaciele, Darczyńcy, Sympatycy, Obserwatorzy 
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam dużo radości, szczęścia i ogromu pozytywnej energii! ???Niech otaczają Was tacy wspaniali ludzie jakimi jesteście!❤️❤️❤️

Dziękujemy za wspólny rok i zapraszamy do kolejnych wspólnych działań w 2019!???

 


03.12.2018

Ruszamy z szybką zbiórką dla Domu Dziecka w Szamocinie.

Potrzebne są gry planszowe, puzzle, papier i przybory do rysowania oraz malowania???? a także sprzęt sportowy jak np. piłki, zestawy do badmintona, tenisa stołowego i innych gier????. Jeśli Wy lub Wasze dzieci chcielibyście podzielić się tymi rzeczami z podopiecznymi domu dziecka to wystarczy, że przekażecie je nam, a my zawieziemy je do Szamocina ?Zbieramy w siedzibie fundacji do 16.12.18. Najlepiej dostarczyć rzeczy 8.12 br. lub uzgodnić termin mailowo: fundacja@aniolyedukacji.org.pl


Zaplanowaliśmy na 8 grudnia otwarcie naszego lokalu i kilka towarzyszących akcji, na które serdecznie Państwa zapraszamy!

Od kilku miesięcy remontujemy niewielki lokal na cele naszej działalności położony w Poznaniu na ul. Kossaka 1.

8 grudnia 2018 planujemy zakończenie głównych prac i „mini otwarcie”.  Termin jest nieprzypadkowy, bo w tym samym tygodniu przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W lokalu na Kossaka, będziemy mieli swoje biuro, miejsce na spotkania rekrutacyjne, robocze oraz szkolenia wolontariuszy – nasze Łazarskie Centrum Wolontariatu. Dodatkowo będzie to punkt indywidualnych porad w zakresie planowania kształcenia i ścieżki zawodowej (doradztwo zawodowe i edukacyjne). Będzie tu też punkt zbiórki i wymiany książek – czytelnictwo jest nam bliskie. Więcej o wydarzeniu tutaj


Warsztat dla dzieci „Jak zostać archeologiem?”

Termin: 8.12.2018, godziny: 10:30 – 12:00, zbiórka ul. Kossaka 1, Poznań

Udział jest bezpłatny – obowiązują zapisy: fundacja@aniolyedukacji.org.pl. Prosimy podać dane (imię i nazwisko oraz nr telefonu) opiekuna zapisującego oraz dziecka.

Spotkanie otwiera cykl warsztatów edukacyjnych „Tajemnice spod ziemi” prowadzonych przez Lenę Głowacką – wolontariuszkę naszej fundacji.

Warsztat dla dzieci od 7-12 lat „Jak zostać archeologiem” – Dzięki warsztatom dzieci poznają pracę archeologa i uzyskają kontakt z kopiami zabytków archeologicznych. Więcej


Warsztat „Jak dogadać się z chłopem?- czyli o komunikacji w związku.

Termin: 8.12.2018, godz. 12.00 – 13.30

Miejsce: Zbiórka w lokalu Fundacji „Anioły edukacji” ok. 11:50 ul. Kossaka 1 w Poznaniu.

Komunikacja z osobami bliskimi to często niełatwe wyzwanie. Często oczekujemy, że to miłość sprawi, że druga osoba będzie nas rozumieć. Nic bardziej mylnego. Bycie partnerką, czy rodzicem to rola, której potrzebujemy się nauczyć. Więcej o warsztacie.

Udział bezpłatny. Prosimy tylko o wykupienie na miejscu karneciku na symboliczną kawę/herbatę i ciastko w Cafe Przymiarka – w kwocie 15 zł od osoby. Zapisy przyjmujemy do czwartku 6 grudnia 2018 na adres mailowy: fundacja@aniolyedukacji.org.pl


Zapraszamy bezpłatne na szkolenie – Excel – tabele przestawne.

Termin:  7 grudnia 2018 – godziny od 16:00 do 21:00

Miejsce: CENTRUM KURSÓW KOMPUTEROWYCH w Poznaniu, ul. Jeleniogórska 16

DLA KOGO:  dla wszystkich którzy znają Excela w stopniu podstawowym tzn. wiesz co to jest komórka w Excelu jak wykonać podstawowe działania matematyczne, znasz obsługę w stopniu podstawowym filtrów w Excelu.

Zapisy przyjmujemy  do  4 grudnia br lub wyczerpania limitu uczestników  w formie maila na adres: fundacja@aniolyedukacji.org.pl. Prosimy podać imię, nazwisko, nr telefonu. Szkolenie jest bezpłatne, dzięki współpracy naszej fundacji z  Centrum Kursów Komputerowych , pracy wolontariusza – prowadzącego Michała Nykiel oraz nieodpłatnemu udostępnieniu miejsca i sprzętu. Więcej informacji.


22.11.2018

Wolontariusze z GSK w Poznaniu pomagają nam w remoncie w ramach Orange Day

Tak tłoczno jak dzisiaj, jeszcze nie było w naszym lokalu na Kossaka 1. Dzisiaj gościliśmy ekipę uśmiechniętych pracowników z GSK w Poznaniu.  Mierzyli, cieli, zszywali, malowali… było energetycznie i owocnie.  Efektem pracy jest skończona tapicerowana ściana i 13 m kwadratowych pomalowanych czarną farbą tablicową.
Dziękujemy GSK za materiał do pracy i organizację ekipy oraz Centrum PISOP za rekomendację naszej fundacji do pomocy.


21.11.2018

Interesująca wizyta doradców zawodowych w BLUM Polska sp. z o.o.

Za nami zaplanowana wizyta studyjna dla doradców zawodowych w ramach projektu Doradztwo dla Doradcy. Tym razem zaproszeni zostaliśmy do Jasina/k. Swarzędza do firmy BLUM Polska Sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji okuć meblowych.
W ramach wizyty doradcy zawodowi spotkali się z przedstawicielami Pracodawcy, gdzie wysłuchali informacji na temat historii, działań i polityki personalnej firmy oraz usłyszeli o ciekawym projekcie związanym z kształceniem w ramach przedsiębiorstwa młodych ludzi w zawodzie Mechanik Precyzyjny. Następnie Panowie z pionu produkcji oprowadzili grupę doradców po magazynach wysokiego składowania i halach produkcyjnych. Oba etapy wycieczki wzbudziły wśród doradców zawodowych ogromne zainteresowanie i podziw dla organizacji pracy obu obszarów. Całość spotkania zakończona została krótkim podsumowaniem, refleksyjnymi spostrzeżeniami na temat obecnego rynku pracy i roli doradców w tym obszarze oraz obietnicą, że jeszcze do BLUM wrócimy. Wizytę z naszej strony wspaniale koordynowała Anna Okonkowska.

19.11.2018

Szkolenie dla doradców zawodowych „Kluczowe kompetencje – czego szukają pracodawcy, jak je zdobyć i rozwijać”

Kolejny warsztat z naszym udziałem na temat „Kluczowe kompetencje – czego szukają pracodawcy, jak je zdobyć i rozwijać”
Warsztat gdzie łączą się doświadczenia biznesowe i edukacja na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. W tej relacji wszyscy korzystamy! My, nasze dzieci i pracodawcy. Udział jak zwykle był bezpłatny. Warsztat zrealizowany w ramach Wolontariatu przez Reginę May. Spotkanie to efekt naszej współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.


13.11.2018

„Model Biznesowy Ty” – czyli warsztaty otwarte dla studentów  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Dzisiaj po raz kolejny dzieliliśmy się wiedzą ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na warsztatach z 25 osobami pracowaliśmy nad osobistym modelem biznesowym opartym częściowo o rozwiązania zaproponowane w książce „Model Biznesowy TY” – Osterwalder Alexander, Pigneur Yves, Clark Tim.

Wykłady i szkolenia to nasza wspólna inicjatywa, którą dowodzi Biuro Karier Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Realizujemy zajęcia bezpłatnie i w ramach Wolontariatu naszych specjalistów.


10.11.2018

Ruszamy z akcją 100 słoników = 100 cegiełek na remont.

Mamy 100 słoników – każdy z unikatowym certyfikatem. Przychód ze sprzedaży pomoże dokończyć remont i pozwoli nam realizować nasze cele!

Słoniki były prezentem na 18 urodziny Mai. Każdy ze 100, symbolizował kolejne lata w szczęściu. Lecz jak wiemy, szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się nią dzieli. Wykup od nas słonika, aby i Tobie mógł przynieść szczęście! Minimalna cena wykupu: 19 zł KUP TERAZ. Zapraszamy!

 


9.11.2018

Wizyta doradców zawodowych w Blum sp. z o.o. – 21.11.2018 – ZAPROSZENIE

Termin wizyty: 21.11.2018 godzina 10:00 – 13:00 (powrót do Poznania ok. 14:00)

Pracodawca: Blum Polska Sp. z o.o., ul. Poznańska 16, 62-020 Jasin k/Swarzędza.

BLUM to międzynarodowe, innowacyjne przedsiębiorstwo rodzinne z centralą w Austrii. Jest producentem wysokiej jakości okuć meblowych: systemów zawiasów, szuflad oraz podnośników. W zakładzie w Jasinie pracuje ponad 430 osób. Więcej informacji – KLIKNIJ


06.11.2018

XXI Akademia Rozwoju na UAM w Poznaniu

Po bardzo aktywnym poniedziałku, równie aktywny wtorek. Dzisiaj gościliśmy na XXI Akademii Rozwoju organizowanej przez Biuro Karier UAM w Poznaniu.  Maja Benn i Regina May, pełniące „wartę” na naszym stanowisku promowały wolontariat, dzielenie się wiedzą oraz pomagały w planowaniu rozwoju zawodowego. Regina przeprowadziła warsztat dla kilkudziesięciu studentów z bliskiego nam tematu „Jak rozwijać kompetencje za grosze”.  Brawa na zakończenie pozwalają nam domniemać, że było to wartościowe spotkanie dla uczestników 🙂  Spotkaliśmy na targach wiele znajomych twarzy w gronie aktywnych pracodawców, a nawet pozyskaliśmy nowych Wolontariuszy! Wspaniały dzień. Tutaj znajdziecie filmową relację 


05.11.2018

Ruszyła Akademia Kompetencji dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W tym semestrze jesteśmy Partnerem w Akademii Kompetencji zorganizowanej z Biuro Karier Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Do stycznia przeprowadzimy łącznie 5 spotkań o różnorodnej tematyce. W pierwszym wykładzie uczestniczyło ponad 80 studentów i studentek UP. Temat „Jak rozwijać kompetencje za grosze” okazał się atrakcyjny mimo, że zaczął się już o 8:00 rano 🙂 Dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy na kolejne spotkania.
  • Model biznesowy TY – 13.11.2018
  • Jaką drogę zawodową wybrać o studiach – czyli poszukiwania odpowiedzi na pytanie jakie mam predyspozycje i co z tym zrobić? – 7.12.2018
  • Jak budować autorytet – 26.11.2018
  • Stawianie celów i ich skuteczna realizacja – 10.01.2019

15.10.2018

Metody pracy w indywidualnym doradztwie zawodowym – bezpłatny warsztat dla doradców zawodowych.

Zapraszamy do zapisów na warsztaty dla doradców zawodowych – to pierwszy namacalny efekt naszego partnerstwa z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenie Dualnego i Zawodowego. CWRKDiZ oferuje koordynację i logistykę szkolenia, Fundacja oferuje  bezpłatną realizację warsztatu na zasadzie wolontariatu.

Termin: 24 października 2018r. – środa w godzinach  od 9:00  do 13:30

Miejsce: Siedziba CWRKDiZ w Poznaniu, ul. Piekary 17

W trakcie warsztatu uczestnicy poznają i zastosują wybrane przykłady metod, które mogą wykorzystać w praktyce zawodowej. Nauczą się też opracowywania własnych narzędzi pracy.

Więcej o szkoleniu: kliknij


12.10.2018

Szkolenie MS OFFICE – zadowoleni uczestnicy

Kurs Ms Office

Piąty dzień kursu MS OFFICE w – Zostań w tydzień Mistrzem Excela – Centrum Kursów Komputerowych dobiegł końca ?

Wartość kursu ponad – 3 tysiące !!!!! – prezent od wykonawcy szkolenia: Zostań w tydzień Mistrzem Excela – Centrum Kursów Komputerowych – jeszcze raz dziękujemy!!! Brawo Michał Nykiel – prowadzący i koordynatorka po po stronie centrum Karolina Zajdel.

Koszt – zero dla wszystkich uczestników
Koszt – zero dla fundacji – poza czasem pracy wolontariuszek: Doroty i Reginy oraz kilkoma stronami wydruków.
Można? Można! Efekt bezcenny 


04.10.2018

Niespodziewany prezent od darczyńcy!

Uwierzycie? Mamy własnego manekina do szkoleń z udzielania pierwszej pomocy!!! ?To kolejny prezent od EMPIRIA DUO SP. Z O.O. SP. K.. Cezary Stanek. Ogromne DZIĘKUJEMY?????

 


04.10.2018

Podpisaliśmy umowę partnerską z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

 04.10.2018 przedstawiciel CWRKDiZ w Poznaniu dyrektor Mariusz S. Kubiak i Prezes Fundacji Anioły Edukacji Regina May podpisali umowę partnerską, a wraz z nią zobowiązali się do realizacji wspólnych działań. Są to m.in.:
  • popularyzacja kształcenia zawodowego,
  • organizacja konferencji i warsztatów,
  • wspieranie młodzieży w wyborach ścieżki zawodowej.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego  jest jednostką organizacyjną powołaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Swoim zasięgiem obejmuje Poznań oraz 11 powiatów. Jej  misją  jest łączenie potencjału gospodarczego i edukacyjnego na rzecz kształcenia zawodowego i dualnego na potrzeby lokalnych rynków pracy.


03.10.2018

Wyzwanie 1. Potrzebne okno – zrealiowane w  24 godziny!

Nie do wiary! Cudowna wiadomość. W niespełna 24 godziny od publikacji wyzwania fundacji otrzymaliśmy telefon od chęci wsparcia, a dzisiaj pieniądze na zakup okna są na naszym koncie! Dziękujemy: EMPIRIA DUO SP. Z O.O. SP. K.. Cezary Stanek .