Wizyta doradców zawodowych w Blum sp. z o.o.

ByFundacja Anioły Edukacji

Wizyta doradców zawodowych w Blum sp. z o.o.

21 listopada 2018 odbyła się czwarta już z kolei wizyta studyjna dla doradców zawodowych w ramach projektu Doradztwo dla Doradcy. Tym razem zaproszeni zostaliśmy do Jasina/k. Swarzędza do firmy BLUM Polska Sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji okuć meblowych.

Co się działo?

W ramach wizyty doradcy zawodowi spotkali się z przedstawicielami Pracodawcy, gdzie wysłuchali informacji na temat historii, działań i polityki personalnej firmy oraz usłyszeli o ciekawym projekcie związanym z kształceniem w ramach przedsiębiorstwa młodych ludzi w zawodzie Mechanik Precyzyjny. Następnie Panowie z pionu produkcji oprowadzili grupę doradców po magazynach wysokiego składowania i halach produkcyjnych. Oba etapy wycieczki wzbudziły wśród doradców zawodowych ogromne zainteresowanie i podziw dla organizacji pracy obu obszarów.

Całość spotkania zakończona została krótkim podsumowaniem, refleksyjnymi spostrzeżeniami na temat obecnego rynku pracy i roli doradców w tym obszarze oraz obietnicą, że jeszcze do BLUM wrócimy. Oprócz interesujących spotkań i robiącej niesamowite wrażenie, nowoczesnej hali produkcyjnej, na miejscu czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – wspólny obiad. Nasyceni pod każdym względem wróciliśmy do Poznania transportem zorganizowanym przez gospodarza.

O firmie

Blum to znane, prestiżowe i innowacyjne przedsiębiorstwo rodzinne o międzynarodowym zasięgu z centralą w Austrii. Jest producentem wysokiej jakości okuć meblowych: niezawodnych systemów zawiasów, szuflad oraz podnośników. W zakładzie w Jasinie k. Swarzędza pracuje ponad 500 osób. Praca w Blum to możliwość zdobywania nowych doświadczeń zawodowych. Firma jest aktywna również w obszarze edukacji. Współpracuje z Politechnika Poznańską w ramach studiów dualnych, prowadzi programy stażowe, współpracuje z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni w ramach kształcenia zawodowego. Więcej na www.blum.com

Udział w spotkaniu był bezpłatny zarówno dla uczestników i pracodawców. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o udziale w spotkaniu. Dziękujemy gospodarzom, obecnym doradcom zawodowym oraz koordynatorce wizyty ze strony naszej fundacji Ani Okonkowskiej.

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.