Podsumowanie wizyty doradców Volkswagen Group Services sp. z o.o.

ByFundacja Anioły Edukacji

Podsumowanie wizyty doradców Volkswagen Group Services sp. z o.o.

15.05.2018 od godziny 13:00 do 15:30 gościliśmy w siedzibie Volkswagen Group Services sp. z o.o. na ul. Szyperskiej w Poznaniu. To drugie spotkanie z cyklu Doradztwo dla doradcy – wizyty studyjne doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach. Akcja przygotowana przez naszą fundację przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców Lewiatan pod Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty w Poznaniu.

O firmie

Volkswagen Group Services sp. z o.o. powstało w kwietniu 2016 roku jako AutoVision Polska, centrum kompetencji z obszaru księgowości (Competence Centre Accounting). W grudniu 2017 roku organizacja rozpoczęła działalność pod nową nazwą nawiązującą bezpośrednio do tradycji marki. Z siedzibą zlokalizowaną w centrum Poznania Volkswagen Group Services zatrudnia 152 osoby (stan na 01.05.2018) i skupia się na usługach księgowych dla 11 innych europejskich spółek Volkswagen w ramach trzech obszarów: Księgi Głównej, Należności i Zobowiązań. Polska obsługuje 8 krajów. więcej informacji na https://volkswagen-groupservices.pl/

Plan spotkania

Wizyta przebiegała zgodnie z ustalonym planem, który obejmował:

 • Wprowadzenie i oczekiwania
 • Podstawowe informacje o firmie, sektorze usług nowoczesnych
 • Omówienie procesu rekrutacji
 • Przyjrzenie się benefitom pracowniczym
 • Podsumowanie, czas na pytania i dyskusje.

Kogo poszukuje Volskwagen Group Services?

Dobra wiadomość dla osób bez doświadczenia lub chcących się przekwalifikować. Firma poszukuje zarówno kandydatów rozpoczynających swą ścieżkę zawodową lub zdecydowanych na zmianę obecnej profesji, jak i osób z doświadczeniem w księgowości oraz w pracy w centrach usług wspólnych. Ze względu na międzynarodowy charakter działalności niezbędna jest znajomość jednego z języków obcych: niemieckiego, angielskiego, portugalskiego, hiszpańskiego, słowackiego lub francuskiego.

Jak dołączyć do zespołu gospodarzy?

 • można dać się znaleść na LinkedIn – firma aktywnie poszukuje tu kandydatów
 • śledzić ogłoszenia na Pracuj.pl i Praca.pl
 • złożyć aplikacja on-line przez stronę internetową
 • kontakt z biurami karier (UAM i UE)
 • networking
 • poprzez targi pracy np. kariera na językach

Kuszące benefity pracownicze

Wprowadzeniem do tematu benefitów pracowniczych w VW Group Services był krótki, ale rzeczowy przegląd raportów rynkowych. Później poznaliśmy ofertę korzyści dla pracowników. To co wyróżnia firmę od innych to z pewnością:

 • zniżki na samochody dla pracowników
 • Fruit Day – porcja świeżych owoców, warzyw i soków kilka razy w miesiącu.
 • gimnastyka w pracy – codziennie dla chętnych prowadzone są krótkie zajęcia gimnastyczne dla poprawy kondycji kręgosłupa.
 • różnorodne kursy językowe w firmie: angielski, niemiecki, hiszpański, portugalski i francuski
 • granty edukacyjne

Tajemnicze skróty, bez tajemnic

Spotkanie takie jak to, to okazja do poznania perspektyw różnych stron rynku pracy i edukacji. Po wizycie w SSC każdy już powinien wiedzieć co oznaczają skróty, aby mówić wspólnym językiem 🙂 Oto ściągawka:

SSC = SharedService Centre = centrum usług wspólnych

BPO = Business Proces Outsourcing = outsourcing procesów biznesowych

ITO = Information Technology Outsourcing = outsourcing procesów IT

R&D = Research&Development= centra badawczo-rozwojowe

BSC = business service centre= usługi dla biznesu

Dziękujemy gospodarzom za przyjęcie, profesjonalne i przejrzyste prezentacje firmy i specyfiki SSC. Szczególne podziękowania dla Kingi Żenowskiej-Sztolcman, Karoliny Wdowicz i Marty Jabłońskiej.

Doradcom dziękujemy za obecność i aktywność – była moc!

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.