Podsumowanie wizyty doradców zawodowych w Santander Bank Polska

ByFundacja Anioły Edukacji

Podsumowanie wizyty doradców zawodowych w Santander Bank Polska

Pierwsza wizyta studyjna dla doradców zawodowych w 2020 roku za nami! Tym razem dzięki staraniom naszej koordynatorki wizyty, naszej niezawodnej wolontariuszki Pauliny Drozdowskiej 22.01.2020 gościliśmy u lidera w branży bankowej firmie Santander Bank Polska.

Wspólnie z grupą kilkunastu doradców zawodowych ze szkół w Wielkopolsce odwiedziliśmy biura gospodarza na ul. Kolorowej w Poznaniu.

Jak przebiegała wizyta?

Zaczęliśmy od poznania historii i działalności firmy na świecie i w Polsce.

5 000 0000 klientów, 12 253 pracowników, 735 placówek, 1762 bankomatów i wpłatomatów, to liczby, które robią wrażenie.

Po prezentacji i odpowiedziach na pytania ruszyliśmy na wycieczkę po przestrzeniach biurowych. Co zobaczyliśmy najlepiej oddaje galeria poniżej 🙂 Dobrze było poczuć klimat panujący w biurach, nie obyło się bez rozmów z pracownikami. Podglądania organizacji pracy i uśmiechów. Chociaż w planach mieliśmy omówienie stanowisk i ścieżek karier na czas po zwiedzaniu biur zaliczyliśmy pouczającą pogawędkę z szefem call center.
Ostatni punkt wizyty obejmował omówienie procesu rekrutacji, ścieżek kariery oraz kluczowych kompetencji wymaganych w bankowości. Po raz kolejny usłyszeliśmy, że kluczowa jest motywacja do pracy, reszty można się nauczyć.
Wszyscy doradcy otrzymali materiały firmowe i pamiątkowe gadżety. Najwazniejsze z czym wyszliśmy, to poznanie kolejnej branży i pracodawcy oraz kontakty, co bez wątpienia ułatwi dalszą pracę w uczniami i wparcie ich w wyborach zawodowych.

Dziękujemy szczególnie przedstawicielkom Santander Bank Polska Paniom Patrycji Lipińskiej, Marcie Kubiś, Barbarze Sapiołko, Marcie Nawrockiej oraz Zuzannie Cichockiej.

O Santander Bank Polska S.A.

Santander Bank Polska S.A. (do 7.09.2018 r. Bank Zachodni WBK S.A.) jest drugim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, którego misją jest pomaganie klientom w codziennych sukcesach.

Więcej informacji o firmie: www.santander.pl

Udział w spotkaniu był bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymał imienne zaświadczenie o udziale. Gospodarzom przekazaliśmy pamiątkowe podziękowanie.

Akcja została zrealizowana w ramach Doradztwo dla doradcy – wizyty doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach.

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.