Relacja z wizyty studyjnej w DSM Nutritional Products.

ByFundacja Anioły Edukacji

Relacja z wizyty studyjnej w DSM Nutritional Products.

13 września 2019 odwiedziliśmy wraz z grupą 16 doradców zawodowych firmę DSM Nutritional Products Niepruszewo. To kolejne spotkanie w ramach naszej akcji „Doradztwo dla doradcy – Wizyty studyjne doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach”.

Punktualnie o 9:00 ruszyliśmy z Poznania autobusem, zorganizowanym specjalnie dla nas przez DSM. Oczekując w ekscytacji na zwiedzanie zakładu, nie opuściliśmy okazji aby wymienić się doświadczeniami z innymi doradcami zawodowymi, przy okazji wzmacniając nasze relacje.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na miejscu powitali nas gospodarze i koordynatorka akcji ze strony DSM Pani Kinga Gałęcka. Ogromne wrażenie zrobiło na nas podejście firmy DSM do kwestii bezpieczeństwa i troski o środowisko. Pierwszym punktem spotkania, było obowiązkowe szkolenie BHP warunkujące bezpieczny dla wszystkich pobyt w zakładzie.

Stanowiska i warunki zatrudnienia

W kolejnych prezentacjach poznaliśmy szczegółowo stanowiska pracy. Poznaliśmy specyfikę pracy na produkcji oraz stanowiska operatora produkcji, lidera zmiany i kierownika produkcji. Póżniej o swoich działach i stanowiskach opowiedzieli przedstawiciele działu jakości, laboratorium oraz logistyki.

Pracę w tej firmie znajdą także specjaliści w zakresie: sprzedaży, marketingu, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska, finansów oraz administracji.

Uczniowie i studenci w wyborze pracodawcy kierują się niejednokrotnie atrakcyjnością warunków zatrudnienia i benefitami. Wśród nich obok powszechnych na rynku kart multisport, prywatnej opieki medycznej, są również pakiety ubezpieczenia, pracownicze programy emerytalne, doładowywane regularnie karty podarunkowe Sodexo. Firma wspiera również pracowników zaangażowanych w różne akcje społeczne – stworzyli program grantowy, dzięki któremu wspólnie wspierają ciekawe projekty.

Ważnym elementem na początku kariery zawodowej jest szansa na rozwój. DSM przekonało nas, że zaczynając od praktykanta czy stażysty można można rozwijać się w ramach całej grupy DSM – również poza Polską.

Co z tymi logistykami?

Ja zwykle mieliśmy z doradcami zawodowymi wiele pytań szczegółowych. Między innymi o zadania w pracy logistyka, zawodu bardzo popularnego wśród uczniów. Poznaliśmy oczekiwania DSM od pracownika w dziale logistyki.

komunikatywność

język angielski (komunikatywny)

optymalizacja swojej pracy

chęć rozwoju

umiejętność pracy pod presją

umiejętność pracy w grupie

poszukiwanie ulepszeń

znajomość SAP

dobra organizacja pracy

dobra znajomość MsOffice (Excel)

szybka nauka nowych programów

Dziękujemy uczestnikom za obecność i ogromną ciekawość, gospodarzom spotkania DSM Nutritional Products Niepruszewo za wysoki poziom organizacyjny, zaangażowanie wielu pracowników. Paulinie Drozdowskiej i Reginie May, za koordynację spotkania z ramienia naszej Fundacji.

O firmie DSM

DSM to wyjątkowa firma. Cele i misja wyznaczają nam kierunek, a wyniki napędzają do działania. Nasza codzienna praca przyczynia się do polepszenia warunków życia. Głęboko wierzymy, że to, co robimy ma sens. Budujemy #lepszeżycie na nas i przyszłych pokoleń. DSM jest obecne w Polsce już od 20 lat. W zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Mszczonowie koło Warszawy produkujemy mieszanki witaminowe i mineralne dla zwierząt. W fabryce w Niepruszewie koło Poznania produkujemy mieszanki witaminowe i mineralne na potrzeby przemysłu spożywczego. W ciągu 2 lat otworzymy tutaj nową fabrykę dedykowaną w pełni żywieniu matek i zwierząt. więcej o firmie https://dsmpolska.pl/

Udział w spotkaniu był bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymał imienne zaświadczenie o udziale. Gospodarzom przekazaliśmy pamiątkowe podziękowanie.

Akcja została zrealizowana w ramach Doradztwo dla doradcy – wizyty doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach.

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.