Akcja 500 książek w 50 dni!

ByFundacja Anioły Edukacji

Akcja 500 książek w 50 dni!

Czy zaczynaliście naukę języka obcego od bajek lub książek dla dzieci np. w języku angielskim? Pamiętacie jakie to było intrygujące, żeby dowiedzieć co się kryje pod tymi dziwnie i obco brzmiącymi słowami? Pewnie ciekawiło Was to bardziej niż książki do gramatyki, nawet jak byliście już starsi – nic dziwnego! Bajki kojarzą się nam z dzieciństwem, zabawą i radosnym spędzaniem czasu.  Język książek dla dzieci jest prosty i zrozumiały, a przy okazji opowiada o świecie w magiczny sposób. To właśnie w ten sposób dzieci najchętniej uczą się nowego języka. My chcemy przekazać ich nauczycielom książki, z pomocą których zajęcia będą jeszcze bardziej ciekawe.

Cel akcji: Zebrać 500 książek w 50 dni.

 

 

Jakie książki zbieramy?

Książki dla dzieci w różnych językach, a konkretnie bajki, atlasy obrazkowe, słowniki tematyczne, e-booki. Czytniki do e-booków również będą mile widziane.

Po co?

Zebrane książki przekażemy osobom, które nauczają dzieci języków obcych: nauczycielom pracującym w szkołach, domach dziecka, domach kultury.

Dlaczego?

Żeby pomóc uczyć dzieci poprzez zabawę, obraz i tekst. Dzięki temu dzieci czerpią radość z nauki, a my chcemy, aby nauka języka obcego kojarzyła się dzieciom z przygodą i nie była tylko obowiązkiem szkolnym. Znajomość języków obcych, jak wszyscy wiemy, pozwala dzieciom swobodnie nawiązywać kontakty z rówieśnikami z innych krajów i poznawać ich kulturę. Dzięki temu dzieci uczą się bycia otwartym na innych i na nowe możliwości.

Chcesz dołączyć? Sprawdź co możesz zrobić?

  • Przejrzyj swoją półkę z książkami. Może znajdziesz tam bajki z czasów swojego dzieciństwa.
  • Strych, piwnica – tam się kryją nierzadko skarby. Poszperaj w starych kartonach. To tez świetna okazja, aby przejrzeć swoje pamiątki z młodych lat.
  • Wasze dzieci lub dzieci Waszych znajomych już podrosły? Spytajcie czy mają oni książki, którymi chcieliby obdarować inne dzieci.
  • Spytajcie koleżanki i kolegów z pracy. Jeśli macie możliwość zorganizowania zbiórki w swojej firmie, udostępnimy Tobie materiały informacyjne (plakat, newsletter)
  • Jeśli należysz do grupy (sportowej, naukowej, religijnej itp.) podziel się z innymi informacja o tej akcji. Możliwe, ze ktoś chętnie do nas dołączy
  • Udostępnij informacje o akcji na swoim facebooku

Adres wysyłki:

FUNDACJA „ANIOŁY EDUKACJI”

UL. Dąbrowskiego 77 A

60-529 Poznań

NAUKA JĘZYKA OBCEGO powinna być dla dzieci

– przygodą

– szansa na poznanie nowego świata

– zabawą i przyjemnością

– okazja do odkrywania różnic miedzy ich kulturą i nowa kulturą

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.