Wizyta doradców zawodowych w Green Factory.

ByFundacja Anioły Edukacji

Wizyta doradców zawodowych w Green Factory.

16.04.2019 w godzinach 12:30 – 14:30 odbyła się kolejna, zorganizowana przez nas, wizyta studyjna dla doradców zawodowych, rozwijająca wiedzę o potrzebach rynku pracy.  Gospodarzem tym razem była firma Green Factory sp. z o.o., zlokalizowana w Niepruszewie k/Buku.

Ponieważ nie każdy z nas ma swój własny środek transportu, Green Factory zatroszczyła się o bezproblemowe dotarcie doradców zawodowych na miejsce spotkania. Zostaliśmy odebrani z ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu spod siedziby partnera naszej akcji Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan o godz. 11:30 i ruszyliśmy w do Niepruszewa.

Przebieg spotkania

Rozpoczęliśmy od poznania historii i przedmiotu działania firmy GEEN FACTORY. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po zakładzie. To była fascynująca wycieczka z przewodnikiem. Przyjrzeliśmy się z bezpiecznej odległości, procesowi produkcji. Mogliśmy obserwować pracowników podczas wykonywania zadań. Na koniec wróciliśmy do sali konferencyjnej i usłyszeliśmy wiele dodatkowych informacji. Była również sesja pytań i odpowiedzi.

Ciekawostki

Zaskoczeniem była dla nas dobrowolna przerwa na gimnastykę dla pracowników produkcji, wspomagana filmem instruktażowym z udziałem kadry firmy. Akurat nie mieliśmy okazji uczestniczyć w ćwiczeniach 🙂

Najwięcej pracowników w zakładzie w Niepruszewie jest zatrudnionych przy produkcji i konfekcjonowaniu produktów (głównie sałat). Warunki pracy są bardzo wymagające, dlatego nie każdy się w tej pracy odnajduje. Trzeba dobrze znosić niskie temperatury, bo mimo pracy wewnątrz budynku, ciepłe ubranie to podstawa. Oczywiście firma zapewnia odpowiednie buty i odzież, aby pracownicy mogli czuć się komfortowo.

Żeby zacząć pracę w Green Factory w przypadku podstawowych stanowisk na produkcji i pakowaniu, nie jest potrzebne doświadczenie – usłyszeliśmy, że wszystkiego co jest niezbędne w pracy nowy pracownik bardzo szybko się nauczy.

Okazało się, że wielu z nas jest konsumentami tego co produkuje zakład w Niepruszewie, np. gotowe do spożycia pokrojone i pięknie zapakowane sałaty czy też zdrowe przekąski w Happy Meal w McDonalds.

Czym Green Factory kusi kandydatów do pracy?

Szczególnie atrakcyjne dla osób łączących różne role życiowe, w tym studentów czy pełnoletnich uczniów jest niewątpliwie elastyczny czas pracy z możliwością pracy po 8 lub 4 godziny (5 dni w tygodniu), 10 godzin (4 dni w tygodniu) oraz możliwość pracy dorywczej – zlecenie. Zatrudnieni otrzymują też np. dofinasowanie do posiłków, karty przedpłacone z ZFŚS, nagrody i premie innowacyjne, opieka medyczna. Do tego preferencyjne warunki dostępu do ubezpieczenia, kart sportowych i inne.

Płatne praktyki

Firma oferuje również płatne praktyki, m.in. w dziale produkcji, które dają szansę aby pod okiem specjalistów nauczyć się przygotowywania raportów i analiz potrzeb produkcji, weryfikowania planów produkcyjnych oraz na bieżąco wspierać dział produkcji w codziennej pracy. Informacji o bieżących naborach warto szukać na stronie Green Factory.

O firmie GREEN FACTORY

Green Factory to polska firma, która działa w sektorze świeżych warzyw nieprzerwanie od 1997 roku. Jest największą i najbardziej innowacyjną w kraju firmą specjalizującą się w produkcji wyrobów typu convenience, w kategorii sałatek pakowanych i miksów sałat. Produkty firmy są dostępne w niemal wszystkich znaczących sieciach handlowych, a także rynek tradycyjny oraz HoReCa (np. McDonald’s). Dostarcza je pod markami: Green Factory, Fit&Easy lub private label. Ma dwa duże zakłady produkcyjne – na Mazowszu i Wielkopolsce. Ten ostatni został wybudowany, w 2014 r. i należy do najnowocześniejszych w Europie. Więcej o firmie: https://green-factory.com/

Udział w spotkaniu był bezpłatny zarówno dla uczestników i pracodawców. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o udziale w spotkaniu.

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.