Wizyta studyjna w DUDA-CARS

ByFundacja Anioły Edukacji

Wizyta studyjna w DUDA-CARS

To był dzień pełen wrażeń 🙂 Na szczęście wyłącznie pozytywnych.

Dzień strajków rolników zapowiedziany na 20.03.br – dokładnie w dniu naszej długo oczekiwanej wizyty w Duda-Cars – dealer Mercedes-Benz i Voyager Group – dealer Mazda. Pojawił się dodatkowy dreszczyk emocji, czy aby na pewno uda się wszystkim uczestnikom wizyty dotrzeć na miejsce spotkania w Golęczewie (przy drodze nr 11).

Bardzo zaopiekowani przez dział HR gospodarzy, wyposażeni w mapkę z blokadami rolników, dotarliśmy na miejsce idealnie na czas.

Powitała nas uśmiechająca się ekipa pracowników salonu. W drodze do sali konferencyjnej mijaliśmy piękne samochody 🙂 No i się zaczęło! Sylwia Chojnowska-Czarnecka i Natalia  Kęsek -Leśniewska w bardzo otwarty sposób (niemal jak w rozmowie ze starymi znajomymi) przybliżyły nam kulturę organizacyjną wraz z historiami z życia firmy. Każda z tych historii potwierdzała, że wartości to nie tylko hasła, ale kierunkowskazy w decyzjach, relacjach czy podejściu do pracy.  Czasami łezka się kręciła w oku, niejednej z doradczyń – bo jesteśmy empatyczne  (wiadomo 😉

Jakie to wartości?

Usłyszeliśmy też o możliwościach pracy w działach produkcyjnych i administracyjnych. Firma prowadzi rekrutacje głównie przez portal pracuj.pl. Wszystkie oferty są zamieszczane na stronie praca.dudacars.pl

Proces rekrutacji obejmuje 1 lub 2 rozmowy rekrutacyjne. Każdy kandydat – również odrzuceni w procesie – otrzymuje informację zwrotną. Firma mocno dba o tworzenie pozytywnych doświadczeń kandydatów. „Zależy nam na tym, aby być solidnym i wiarygodnym pracodawcą” podkreślała Sylwia Chojnowska – Czarnecka.

Poza „atrakcyjnym wynagrodzeniem” Pracodawca oferuje:

  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • grupowe ubezpieczenie
  • kartę Medicover Sport
  • prywatną opiekę medyczną
  • zaangażowanie w inicjatywy dobroczynne
  • program poleceń pracowniczych
  • paczki na święta
  • wyprawkę dla dzieci
  • dofinansowanie kursów i szkoleń
  • spotkania integracyjne, pikniki rodzinne

Okazało się, że Duda-Cars – dealer Mercedes-Benz i Voyager Group – dealer Mazda chętnie gości uczniów z różnych szkół oraz aktywnie współpracuje z „samochodówkami” – jako doradcy czujemy się zachęceni do kontynuowania współpracy już w relacji Szkoła – Pracodawca.

Po prezentacji w sali ruszyliśmy na wciągającą wycieczkę po firmie.

Na początek poznaliśmy salon i serwis LEGENDS.

Dział zajmuje się odrestaurowywaniem (długie słowo 😉 samochodów. Cuda jakie widzieliśmy – w drodze od „gołego” zardzewiałego nadwozia po piękne, błyszczące…. i gotowe do jazdy samochody.

„TUTAJ SZUKAMY PASJONATÓW”  – te słowa najlepiej podsumowują profil idealnego pracownika w dziale Legends.

Dział Serwis wydawał się najbardziej znajomy dla zmotoryzowanych uczestników wizyty. Doradcy pytali m.in. o wymagania wobec kandydatów. Tutaj wybrzmiało mocno w wypowiedziach kierownika serwisu, że najważniejsze u pracowników jest zaangażowanie w pracę, chęć uczenia się i pomaganie sobie wzajemnie – dbanie o zespół. Usłyszeliśmy, że wszystkiego można się tu nauczyć.

Ostatnim punktem na naszej „wyciecze” była lakiernia. Przeszliśmy cały proces od doboru koloru lakieru – bardzo nowoczesnymi metodami, poprzez przygotowanie dedykowanych mieszanek, lakierowanie, kontrolę i przekazanie gotowych elementów do montażu. Okazało się, że warunki w jakich aktualnie pracują lakiernicy mocno różniły się od naszych wyobrażeń. Obieg powietrza, odzież ochronna i metody lakierowania zapewniają komfort pracy na tym stanowisku.

Słuchając oprowadzających nas pracowników dało się wyczuć, że bardzo lubią swoją pracę, byli pełni pasji i zaangażowania. Choć brzmi to trochę jak frazes reklamujący firmę, to jednak jest to,  co  rzeczywiście zauważyliśmy.

Na koniec o organizacji. Świetnie zaplanowane spotkanie. Czuliśmy się bardzo zaopiekowani i pięknie ugoszczeni. Najważniejsze, dzięki wizycie doradcom zawodowym, będzie dużo łatwiej rozmawiać z młodzieżą o ścieżkach rozwoju w branży motoryzacyjnej, opierając się na własnych doznaniach i informacjach u źródła. Ważne jest też, że ułatwiliśmy doradcom zawodowym nawiązanie kontaktów z Pracodawcą, który jest bardzo otarty na spotkania z uczniami.

Każdy Uczestnik otrzymał imienne zaświadczenie o udziale w wizycie i pamiątkowe prezenty od Duda-Cars – dealer Mercedes-Benz i Voyager Group – dealer Mazda. Gospodarze otrzymali podziękowanie za wspaniale zorganizowane spotkanie.

#OneTeam jest zespołem profesjonalistów który tworzą Duda-Cars – dealer Mercedes-Benz i Voyager Group – dealer Mazda. Miłością i pasją do motoryzacji dzielą się z klientami, partnerami biznesowymi i lokalną społecznością od niemal dwudziestu lat. Salony i serwisy mieszczą się w 5 lokalizacjach Zachodniej Polski: Poznaniu, Wrocławiu, Lesznie i Golęczewie. Firma stawia sobie ambitne cele, które realizuje wspólnie, dzięki zaangażowaniu i wiedzy pracowników. Firma zajmuje się sprzedażą samochodów osobowych i dostawczych, serwisem oraz likwidacją szkód, renowacją i sprzedażą klasycznych pojazdów Mercedes-Benz czy wynajmem samochodów. Zespół #OneTem liczy ponad 500 specjalistów i nieustannie się rozwija.

Dziękujemy Uczestnikom i Gospodarzom!

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.