Podsumowanie wizyty studyjnej doradców w OLX Group.

ByFundacja Anioły Edukacji

Podsumowanie wizyty studyjnej doradców w OLX Group.

Jednym z Partnerów i prelegentów podczas konferencji „Podróż do przyszłości. Stacja kariera” był OLX Group i OLX Praca. To właśnie ta firma zaprosiła do siebie doradców zawodowych w ramach akcji „Doradztwo dla doradcy – wizyty studyjne dla doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach”.  Wizyta odbyła się 12 grudnia 2019.

Jakie korzyści dało nam spotkanie?

Korzyści jak zawsze jest bardzo dużo, niektóre z nich zaowocują decyzjami dzieci i młodzieży o wyborze kierunków kształcenia. Doradcy zawodowi, którzy są blisko potrzeb rynku pracy potrafią świetnie przedstawić różnorodne zawody i ścieżki kariery.

Tym razem poznaliśmy historię i obszary działalności firmy OLX na świecie i w Polsce opowiedzianą przez najwyższą kadrę firmy i pracowników.
Oczywiście ważnym punktem jest spacer po biurach – zwiedziliśmy nowoczesne i kreatywne przestrzenie pracy w firmie – jak widać na zdjęciach łatwo się zabujać w OLX 🙂

Na deser posłuchaliśmy i podyskutowaliśmy o specyfice pracy w kluczowych serwisach Grupy OLX olx.pl, otomoto.pl, otodom.pl i fixly.pl Była też mowa o możliwych ścieżkach kariery oraz kluczowych kompetencjach poszukiwanych w branży medialno-technologicznej.
Na pożegnanie otrzymaliśmy firmowe materiały do pracy z uczniami i na pamiątkę spotkania.

O Grupie OLX

Grupa OLX  to najpopularniejszy, globalny i internetowy serwis ogłoszeniowy w liczbach. W skład grupy wchodzą serwisy: OLX, otomoto, otodom i fixly.

Kilka najważniejszych liczb:

  • 40+ krajów
  • 5 kontynentów
  • 20+ marek
  • 5000+ pracowników na całym świecie
  • 2 biura w Polsce: Poznań i Warszawa
  • 450+ pracowników w Polsce
  • 1 wspólny cel: przyjazne i proste korzystanie z produktów Grupy OLX

Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o udziale w spotkaniu.

Udział w spotkaniu był jak zwykle bezpłatny dla każdej ze stron.

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.