Wizyta studyjna w SIGVARIS GROUP

ByFundacja Anioły Edukacji

Wizyta studyjna w SIGVARIS GROUP

12 czerwca 2024 w ramach II edycji naszej akcji społecznej „Doradztwo dla doradcy. Wizyty studyjne doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach” odwiedziliśmy w Gutowie Małym pod Wrześnią firmę rodzinną o międzynarodowym zasięgu – SIGVARIS GROUP POLSKA zajmującą się produkcją (szyciem) wyrobów medycznych – kompresyjnych i ortopedycznych.

Pani Natalia Wróblewska HR Biznes Partnerka przyjęła nas bardzo ciepło i jak przystało na gospodynię wydarzenia opowiedziała nam o historii firmy, jej wyrobach, kulturze organizacyjnej, jak dba się u nich  o pracownika, jakie maja wyzwania rekrutacyjne. Później Pani Agnieszka Król, Brygadzistka dziewiarni z 18 letnim stażem w firmie, opowiedziała nam o samej produkcji i oprowadziła nas po zakładzie.

Co ciekawe, Pani Natalia pod hasłem „Uszyj z nami swoje jutro” prowadzi w szkołach, w powiecie wrzesińskim lekcje doradztwa zawodowego opowiadając o pracy w SIGVARIS oraz o zawodzie krawcowa i szwaczka, organizując również praktyki zawodowe.  w ciągu 2023-2024 w takich zajęciach uczestniczyło ponad 300 uczniów i uczennic z 13 szkół.

Gratulujemy firmie inicjatywy i popieramy w 100%! Może wśród Was jest ktoś chętny do zaproszenia Pani Natalii na swoje lekcje w przyszłym roku szkolnym?

Firma prężnie się rozwija, a co za tym idzie cały czas poszukiwani są pracownicy – było więc też kilka słów o kompetencjach. W przypadku stanowisk związanych ze specyfiką działania firmy, w SIGVARIS poszukuje głownie kandydatów ze zmysłem technicznym, znajomością obsługi maszyn dziewiarskich lub zainteresowaniem procesami technologicznymi, zaangażowanych i chętnych do rozwoju.

  • Program poleceń wewnętrznych
  • Pracuj.pl i profil pracodawcy
  • LinkedIn
  • Współpraca z Urzędem Pracy we Wrześni
  • OLX
  • Agencja rekrutacji

Pracownicy mogą otrzymać kilkanaście różnorodnych benefitów, m.in. ubezpieczenia na życie, premie za polecenia pracowników, zniżki na firmowe zakupy, dofinansowania wczasów, dodatki świąteczne, prezenty i akcje okolicznościowe (nie przegapią tu żadnej okazji do docenienia pracownika :). Naszą szczególną uwagę zwróciły działania, związane ze zdrowiem pracowników. Firma dofinansowuje niemal w pełni opiekę medyczną i organizuje na terenie zakładu akcje związane z badaniami: mammografia, cytologia, doppler.

  • 160 lat historii odzieży uciskowej
  • 60 lat doświadczenia w medycznej terapii kompresyjnej
  • 1600 pracowników na całym świecie
  • 140 pracowników w Gutowie Małym

Kulturę i wartości firmy najlepiej poznać po „dowodach” 🙂

Na sam koniec wszystkie uczestniczki spotkania – doradczynie zawodowe zostały obdarowane małymi upominkami  -m.in. kolorowymi, zdrowotnymi skarpetkami tzw. „travelkami” poprawiającymi krążenie, które na czas wakacji będą jak znalazł na długie piesze wędrówki po lasach, górach, szlakach wędrownych.

Bo to już czas wakacji, leniuchowania, przygód i pięknych przeżyć. Odpoczywajcie nasi Drodzy Doradcy przez ten czas bo od września Anioły szykują dla Was kolejne wizyty studyjne i wiele innych ciekawych wydarzeń!!!

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.