Archiwum lipiec – wrzesień 2018


Galeria 29.09.2018 – Spacer po Palmiarni

 

Dziękujemy za wspólny spacer. Wszyscy zapisani byli obecni! Brawo! Marta Cywińska jak zawsze pokazała pełen profesjonalizm i przygotowanie. Imponująca wiedza i pasja! Dziękujemy 🙂 Zobaczcie zdjęcia.

 


30.09.2018

Poznaj swoje prawa jako Konsument. Zapraszamy na szkolenie „ABC Konsumenta”

Zapraszamy na kolejne szkolenie. Tym razem przyjrzymy się prawom konsumenta i nauczymy się świadomie podejmować decyzje związane z zakupem czy reklamacjami.

Termin: 10.10.2018, godz. 17:00-19:30

Miejsce: Poznań, ul. Bukowska 27/29

Zapisy przyjmujemy do 7.10.2018 w formie zgłoszenia na adres: fundacja@aniolyedukacji.org.pl. Udział bezpłatny. Więcej o szkoleniu.


25.09. 2018

Ruszają zapisy na szkolenie z pakietu biurowego a w tym Excel, Word, PowerPoint, Outlook – poziom podstawowy. Bezpłatnie!

W tym miesiącu Pani Karolina z Centrum Kursów Komputerowych w Poznaniu, zaoferowała nam wspaniałe wsparcie – cykl szkoleń z zakresu Ms Office.  Pierwsze szkolenie odbędzie się już w terminie od 8 do 12 października w godzinach 16:30-21:00

Obszerny program szkolenia dostępny TUTAJ

Udział za pośrednictwem naszej Fundacji jest bezpłatny.

Uczestnicy kursu otrzymają Certyfikat imienny sygnowany przez Centrum Kursów Komputerowych.

Zapisy do 3.10.2018 na adres: regina@aniolyedukacji.org.pl.  Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!


22.09.2018

Zwiedzanie Palmiarni z przewodnikiem – bezpłatnie dla naszych gości.

Termin: 29.09.2018, godzina. 11:00-12:30

Miejsce: Palmiarnia w Poznaniu

Chcemy zatrzymać lato chociaż na jeden dzień 🙂 Zapraszamy Was na niezwykły spacer w palmiarni razem z Martą Cywińską, hortiterapeutką i wolontariuszką naszej fundacji, która przedstawi Wam ciekawostki o roślinach, ich budowie, odkryciach i zastosowaniu.  Dowiecie się, które rośliny warto też mieć u siebie w domu, a których unikać. Wstęp finansuje fundacja „Anioły Edukacji” korzystając ze wsparcia Miasta Poznania – dla naszych gości jest wstęp jest bezpłatny.

Zapisy przyjmujemy pod adresem fundacja@aniolyedukacji.org.pl do środy 26.09.2018.


21.09.2018

Przekazaliśmy gry i książki do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 26 w Poznaniu.

 

Na prośbę rady rodziców Szkoły Podstawowej nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego w Poznaniu, przekazaliśmy do szkolnej świetlicy  11 gier i puzzli oraz 37 książek.  Mamy nadzieję, że dzięki tym podarunkom czas spędzony w oczekiwaniu na rodziców będzie jeszcze przyjemniejszy 🙂

 


21.09.2018

Indywidualne doradztwo dla młodzieży

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozdzwonił się telefon naszej Fundacji. Dzwoni coraz więcej rodziców pytających  o indywidualne doradztwo dla ich dzieci na poziomie 3 klasy gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej, czasami również szkoły średniej. Z uwagi na remont naszego lokalu nie jesteśmy w stanie spotkać się „od ręki”. Po ustaleniu listy oczekujących zaproponujemy harmonogram spotkań w salach jakie mamy udostępniane w Centrum Bukowska. Prosimy o cierpliwość.


16.09.2018

Zapraszamy na bezpłatny warsztat „Przestań się bać, żyj w zgodzie ze sobą” 26.09.2018

Jeśli czujesz, że obecne życie nie jest takim, jakie sobie wymarzyłaś. Godzisz się na życie w „złotej klatce” gdzie gaśniesz od środka, czując się coraz bardziej wycofana, niewartościowa i bezużyteczna. A wiesz,  że masz w sobie potencjał i jesteś gotowa na zmianę, jednak strach oraz bycie w pojedynkę blokuje Cię do wykonania pierwszych kroków w stronę wolności. Zapraszamy Cię na warsztat, który jak mówi prowadząca będzie wspólnym dialogiem, ale przede wszystkim rozmową z samą sobą.

Więcej informacji znajdziesz w opisie wydarzenia – kliknij 🙂


12.09.2018

Kurs Ms Office z Centrum Kursów Komputerowych

Szykujcie się na kolejne szkolenia. ??‍?

Dzisiaj uzgodniliśmy z Centrum Kursów Komputerowych (www.szkolenia-ic.pl) w Poznaniu, serię szkoleń z Ms Office (Excel, Word, PowerPoint, Outlook) i niespodziankę dla potrzebujących wykazać się Excelem w rekrutacji 

Będą mega warsztaty, super atmosfera, certyfikat potwierdzający udział i to wszystko za… darmo, specjalnie dla Fundacji „Anioły Edukacji”. Śledźcie naszą stronę. Więcej info już niedługo.


08.09.2018

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty  z zakresu Inteligencji Emocjonalnej ,,Jak skutecznie zarządzać emocjami?”

Termin warsztatów: 18.09.2018, godz. 17:00-20:00

Miejsce: Centrum Bukowska (WRK), ul. Bukowska 27/29, Poznań

Poznaj szczegóły i zapisz się.

Komentarz 10.09.2018 – UWAGA – zapisy zakończone – lista uczestników wypełniona po brzegi. Zapraszamy na inne nasze warsztaty.


04.09.2018

Zbieramy na remont! Zostań Aniołem Edukacji!

Pomożecie? Zobaczcie od czego ruszamy i co chcemy osiągnąć.

Kilka tygodni temu wynajęliśmy 26 metrowy lokal od Miasta Poznań (ZKZL) na biuro i wybrane aktywności naszej fundacji. Dzisiaj prosimy o pomoc! Każdy gest się liczy. Chcemy skończyć remont jak najszybciej. Bardzo zależy nam na stworzeniu przestrzeni, która będzie przyjazna dla naszych gości i straci charakter sutereny. Co dokładnie będzie się działo po remoncie lokalu Fundacji „Anioły Edukacji” na Kossaka 1? Jakiej konkretnie potrzebujemy pomocy? Czytaj dalej.

 


28.08.2018

Czy podmioty ekonomii społecznej mają swoje miejsce w Poznaniu?

Taki tytuł miała kolejna debata, w której inicjatorem była Wielkopolska Rada Koordynacyjna  (WRK) Związku Organizacji Pozarządowych.  Nie mogło nas tam zabraknąć. Działając dopiero od kilkunastu miesięcy chętnie poznajemy problemy, wyzwania i rozwiązania  „starszych” organizacji. Okazało się, że wciąż jednym z kluczowych problemów NGO są lokale na statutową działalność. Coś o tym wiemy. Wartościowe było, to że oprócz fundacji i stowarzyszeń, obecni byli również  przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania, ZKZL i rad osiedli.  Cieszymy się z udziału i czekamy na kolejne zaproszenia.


07.08.2018

Spotkanie NGO w kontenerach.

Wakacje w pełni, a my dyskutujemy o wyzwaniach, szansach i problemach organizacji pozarządowych w Poznaniu. Inicjatorem spotkania była Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związku Organizacji Pozarządowych. (WRK pomaga nam udostępniając sale na warsztaty i spotkania naszej fundacji w Centrum Bukowska). Wskazaliśmy na kilka kluczowych obszarów dla usprawnienia naszych działań (m.in. zasady i kryteria oceny wniosków w konkursach,  warunki lokalowe, współpracę z jednostkami Miasta). Postanowiliśmy kontynuować spotkania, a przede wszystkim dzielić się doświadczeniami i jednoczyć we wspólnych celach – ładnie to ujęłam prawda 🙂


04.08.2018

„Czyn społeczny”. Pierwszy etap remontu lokalu na Kossaka.

Temperatura tego lata nas rozpieszcza 🙂 dlatego spotkaliśmy się z samego rana w sobotę, żeby wziąć remont „w swoje ręce”. Skrobanie ścian, zrywanie tapet i paneli na ścianach – mimo, że wyraźnie widać „demolkę” my czujemy odwrotnie – MY BUDUJEMY. Budujemy przestrzeń do naszych działań.  Dziękujemy Wolontariuszom, którzy z nami pracowali! Jesteście Aniołami, Aniołami Edukacji.


18.07.2018

Szykujemy się na jesień! Dołączysz do nas?

Jak zwykle mamy wiele planów i projektów związanych z naszą działalnością, dlatego potrzebujemy wsparcia chętnych Wolontariuszy.

Co można z nami robić? Można pomóc w realizacji zaplanowanych akcji albo zaproponować swój pomysł projektu i zostać jego liderem.

Kogo szukamy? Osób, które chcą oddać innym kilka/kilkanaście a może kilkadziesiąt godzin swojego czasu – jak dużo – to zależy od Wolontariusza. Do każdej grupy potrzebujemy 5-8 osób.

Do jakich grup? Czytaj dalej