: Show All

Konferencja „Podróż do przyszłości. Stacja Kariera.”

28.11.2019 zrealizowaliśmy pierwszą konferencję Podróż do przyszłości. Stacja Kariera. Naszym głównym partnerem organizacyjnym jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Założeniem wydarzenia jest poznanie perspektywy trzech różnych światów – doradców zawodowych, pracodawców oraz studentów. Wartościowym wystąpieniom w formule mini prelekcji towarzyszy szereg warsztatów w trzech ścieżkach tematycznych. Dzięki wkładowi pracy Wolontariuszy, wsparciu partnerów z biznesu, udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji!

Doradztwo dla doradcy – wizyty studyjne doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach.

Od 2018 roku prowadzimy akcję „Doradztwo dla doradców. Wizyty studyjne doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach”. Naszym partnerem jest WZPL, a patronem honorowym Kuratorium Oświaty. Do czerwca 2019 w akcji wzięło udział 65 doradców zawodowych ze szkół, uczelni i poradni. Odwiedziliśmy pracodawców: GSK, VW, Blum, CDV, Green Factory, Talex. Wkrótce kolejne wizyty. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy po więcej informacji dla doradców oraz firm chętnych do udziału w akcji.

Zbiórka dla małych gości aresztu

Są takie miejsca, w których od czasu do czasu bywają dzieci – na szczęście tylko gościnnie. To trudne miejsca, bo nie każdy może je swobodnie opuścić. Jednym z nich jest Areszt Śledczy w Poznaniu. W czasie odwiedzin osadzonych przychodzące tu dzieci czasem się nudzą bo nie mają żadnych zabawek czy przyborów do rysowania. W 2018 roku sukcesem zorganizowaliśmy zbiórkę, która zakończyła się przekazaniem potrzebnych rzeczy do Aresztu. Okazało się, że darów było tak wiele, że wystarczyło do obdarowania dla innych tego rodzaju placówek w Wielkopolsce. Nadmiar pluszaków trafił też do Komendy Straży Pożarnej w Poznaniu.