HOGAN

ByFundacja Anioły Edukacji

HOGAN

Spotkanie wieńczące nasz Festiwal testów i kwestionariuszy zaplanowaliśmy na 25 kwietnia br. Zachęcamy do bliższego poznania, tego o czym opowie prowadząca Joanna Zalewska, Country Manager Poland.

O jakich testach porozmawiamy w czasie spotkania?

  • Hogan HPI (Badanie osobowości Hogana) – Opisuje naszą osobowość w codziennych sytuacjach. Opracowany dla biznesu HPI przewiduje zdolność do budowania relacji i podejmowania inicjatywy, co determinuje sukces w karierze, relacjach, uczeniu się.
  • Hogan HDS (Badanie Rozwojowe Hogana) – Identyfikuje krytyczne zachowania automatyczne, które prowadzą do wykolejenia kariery, relacji, zaufania. HDS dotyczy tendencji zachowania, które w normalnych warunkach są mocnymi stronami. Jednak, gdy te zachowania nie są kontrolowane i/lub są nadużywane, stają się problematyczne, często obniżają skuteczność przywództwa i niszczą jakość relacji biznesowych i osobistych.
  • Hogan MVPI (Kwestionariusz Motywów, Wartości i Preferencji) – Opisuje główne wartości i motywatory. MVPI bada wartości i motywatory – czynniki, które wpływają na nasze decyzje i styl managerski.

Powyższe kwestionariusze stanowią bazę do uzyskania pożądanych raportów, z szerokiego dostępnego wachlarza pakietów. Będą wspominane również inne rodzaje raportów Hogan jak również badanie zespołu metodologią Hogana – Team Profile.

Co mierzy Hogan?

  • Hogan Personality Inventory (HPI) – Mierzy cechy osobowości istotne dla zachowań w miejscu pracy
  • Motives, Values, Preferences Inventory (MVPI) – Ocena motywacji, wartości i preferencji zawodowych.
  • Hogan Development Survey (HDS) – Identyfikuje ciemne strony osobowości, które mogą prowadzić do problemów w pracy.

Kwestionariusze w połączeniu dostarczają kompleksowej oceny osobowości, motywacji, kompetencji i potencjału zawodowego pracowników, co pozwala na lepsze zrozumienie ich profilu zawodowego i skuteczniejsze zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji.

Co wiemy o dostawcy?

Assessment Systems International to firma działająca w obszarze doradztwa HR strategicznego będąca w Polsce i regionie CEE jedynym autoryzowanym dystrybutorem oraz partnerem biznesowym Hogan Assessments Int.

Przez ponad 10 lat obecności w Polsce,  dostarcza klientom i partnerom biznesowym rozwiązania HRowe bazujące na ocenie psychometrycznej tj. selekcja, ocena potencjału, leadership development, Development/Assessment Centre, Feedback 360, wywiady kompetencyjne, audyty managerskie, procesy coachingowe.  Jednym z kluczowych produktów oferowanych przez Assessment Systems Poland jest badanie Hogan Assessment, oparte na teorii osobowości, które umożliwia ocenę cech charakteru, predyspozycji i zachowań pracowników w kontekście optymalnego dopasowania do roli zawodowej, oceny możliwych ryzyk przywódczych oraz dopasowania lub kształtowania kultury organizacyjnej mającej bezpośrednie przełożenie na poziom zaangażowania pracowników. Metodologie Hogan Assessment stosowane są indywidualnie, ale również w aspekcie efektywności zespołu ( Hogan Team Report).

Oprócz badania Hogan Assessment, firma oferujemy Warsztaty Certyfikacyjne z metodologii Hogan Assessment na poziomie standardowym i zaawansowanym oraz sprzedaż całego dostępnego portfolio Testów Hogan Assesment oraz połączone z badaniem sesje Hogan Feedback. W portfolio produktów firmy są również narzędzia do Oceny 360, do Oceny Satysfakcji ( Engagement Survey) a także program Opieki Psychologicznej ( Employee Assistence) oferujący pracownikom doradztwo psychologiczne, prawne i finansowe w formie benefitu pracowniczego. Zespół liczy 10 konsultantów, którzy wszyscy posiadają certyfikacje Hogana oraz łączą wykształcenie psychologiczne, i/lub doświadczenie biznesowe i/lub doświadczenie pracy w HR operacyjnym.

Kto poprowadzi spotkanie?

Joanna Zalewska, Country Manager Poland 

Joanna Zalewska jest konsultantem i praktykiem HR z ponad 25-letnim doświadczeniem w różnych rolach HR w biznesie i doradztwie personalnym. Doświadczenie obejmuje różne sektory biznesowe i grupy klientów. Realizowała i realizuje projekty z oceny i rozwoju: Feedback 360, Selekcja, DC/AC, wywiady kompetencyjne, oceny potencjału, audyty managerskie. Jest certyfikowanym konsultantem Hogan Assessment. Posiada doświadczenie w zakresie Change&Transition, będąc odpowiedzialną za projekty M&A w branży farmaceutycznej i FMCG w Polsce i zagranicą.

Międzynarodowe doświadczenie Joanny Zalewskiej, obejmuje również: Globalna rola HR BP dla Group Finance z naciskiem na globalny rozwój talentów, leadership development, People&Culture. Od 3 lat pracuje w Assessment Systems Group jako Country Manager, kierując zespołem 10 konsultantów i KAMs.

Jakie będą niespodzianki?

  • Bonus dla 2 wybranych uczestników w postaci dostępu do pełnego pakietu badań Hogana wraz z sesją informacji zwrotnej z certyfikowanym konsultantem Hogan Assessment😊

Spotkanie online jest organizowane przez Fundację Anioły Edukacji oraz Wielkopolski Związek Pracodawców, w ramach FESTIWALU TESTÓW I KWESTIONARIUSZY. Narzędzie dla HR i Doradcy Zawodowego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny – dowiedz się więcej o festiwalu

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator

Fundacja "Anioły Edukacji" działa od 2017 roku. Opieramy się na założeniu, że człowiek uczy się przez całe życie. Zależy nam na tym, aby każdy mógł uczyć się właściwych rzeczy we właściwy dla siebie sposób. Dlatego prowadzimy doradztwo edukacyjne i zawodowe oraz pomagamy osobom uczącym się, rodzicom, nauczycielom i przedsiębiorcom tworzyć warunki wspomagające rozwój. Promujemy również czytelnictwo książek oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup.