O fundacji opowiada Regina May – założycielka.

ByFundacja Anioły Edukacji

O fundacji opowiada Regina May – założycielka.

Edukacja daje możliwość wyboru. Wybór daje wolność.

Wiele lat przygotowywałam się do powołania fundacji wspierającej edukację człowieka – i jest! Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, ponieważ to pierwszy krok do spełnienia marzenia. Marzę, aby każdy z nas miał szansę poznania swoich talentów i predyspozycji po to, żeby spełniać się prywatnie, zawodowo, społecznie – być szczęśliwym człowiekiem.   Taką szansę powinien mieć każdy  – niezależnie od środowiska z jakiego się wywodzi, ile ma lat, czym się zajmuje, czy jest w pełni sprawny, czy….

Świadomość własnych predyspozycji i talentów, wiara w siebie to pierwszy krok. Kolejnym  są warunki do rozwoju: dostęp do wiedzy, dobry system edukacji i szkolnictwa zawodowego i/lub wyższego oraz inne współczesne formy kształcenia. Dostrzegam pracę nauczycieli, pedagogów, rodziców m.in. w systemie edukacji domowej, dyrektorów szkół, pracowników uczelni i wielu organizacji pozarządowych. Chciałabym aby nasza fundacja wspierała pozytywne zmiany, promowała dobre praktyki,  pomagała tam gdzie jest w stanie pomóc.

Pracując w biznesie od 20 lat, odczuwam problem niedopasowania systemu edukacyjnego i kompetencji pracowników do potrzeb rynku pracy. Problem jest złożony, dlatego tak ważna jest dobra komunikacji między biznesem a szkolnictwem. Wierzę, że wiele możemy zrobić na poziomie lokalnym.

Fundacja to przekłucie marzeń na cele i działania. Zdaję sobie sprawę z ogromu wyzwań i zadań jakie wiążą się z ich realizacją. W każdej chwili kiedy opowiadam o fundacji odbieram bardzo pozytywną energię od znajomych, przyjaciół, partnerów biznesowych. Ta energia to ogromna siła, która pozwala mi wierzyć, że się uda! Niemal z każdym dniem powiększa się zespół fundacji, o której już mogę wreszcie mówić nasza fundacja. Zapraszam serdecznie do kontaktu każdego, kto chce  z nami działać, wspierać i pomagać.

Regina May

Prezes Fundacji „Anioły Edukacji”

About the author

Fundacja Anioły Edukacji administrator