Zespół

Naszą siłą są ludzie, którzy z nami pomagają – nasz różnorodny i pełen pozytywnej energii zespół.

  • Osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej dla instytucji, firm polskich i międzynarodowych korporacji na stanowiskach zarządczych, dyrektorskich, sprzedażowych, produkcyjnych oraz Ci którzy dopiero swoją drogę zawodową kształtują.
  • Osoby na różnym etapie i roli w życiu: uczniowie, studenci, pracujący na etatach lub prowadzący firmy, rodzice, emeryci.

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych Wolontariuszy, w kolejności dołączenia do naszej ekipy. Część z osób pozostała anonimowa, część dośle swoje opisy ;). Każdy jest jednak, równie mocno zaangażowany w pomoc i bycie z nami. Dziękujemy Wam za to, że jesteście!


Regina May

Założyłam fundację „Anioły Edukacji”. Jestem tu, żeby pomagać Wolontariuszom realizować pomysły związane celami fundacji. Sama też wymyślam akcje (czasami za dużo ;), organizuję, buduję relacje z Wolontariuszami, firmami i instytucjami. Jestem doradcą zawodowym, trenerem, HR Biznes Partnerem. Uwielbiam pracować z ludźmi, których nakręcają pasje i którzy wyznają wartości podobne do moich. Poczytaj więcej skąd pomysł na fundację.


Anna Okonkowska

Nawet nie przypuszczałam, ze pomaganie ludziom przyniesie mi tyle frajdy i poczucia spełnienia! Jako prawniczka i trenerka obszarów prawa pracy i miękkiego HR oraz doradczyni zawodowa, dzielę się swoją wiedzą i pomagam tym, którzy naprawdę tego potrzebują. To ogromna przyjemność współpracować z Fundacją Anioły Edukacji i spełniać tu swoje marzenia, na które w codziennym życiu zawodowym po prostu brakuje mi czasu.


Grażyna Dębowska

Moje życie zawodowe zawsze związane było z ludźmi i wspomaganiem ich w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W Fundacji Anioły Edukacji spotkałam wolontariuszy, którzy z pasją realizują wartościowe zadania i przedsięwzięcia na rzecz środowiska. W Fundacji mogę dalej wcielać w życie swoje pomysły, dzielić się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami zawodowymi. Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne w zakresie wspomagania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem wolontariuszem, pedagogiem, nauczycielem dyplomowanym, edukatorem, profilaktykiem i wykładowcą.


Paulina Drozdowska

Z zawodu jestem inżynierem i swoją karierę zaczynałam w produkcji w branży motoryzacyjnej. Jednak miłość do edukacji i szkolnictwa wyższego wygrała, więc dziś jestem doradcą ds. kariery, wykładowcą, tutorem i coachem kariery :)) W Fundacji jestem głównie Koordynatorem akcji „Doradztwo dla Doradcy – wizyty studyjne w wielkopolskich przedsiębiorstwach”, która pozwala nam być na bieżąco ze światem biznesu. Dodatkowo wspomagam zespół naszych doradców.


 

Marta Cywińska

Do fundacji dołączyłam, żeby zainspirować innych roślinnymi warsztatami, poznać ciekawe osoby oraz rozwijać się koordynując akcje. Jestem ogrodnikiem, hortiterapeutą i florystą. Wolontariat w fundacji motywuje mnie do tworzenia wartościowych zajęć oraz otwiera na pracę z ludźmi, którzy mają swoje pasje.


Pior May

Zawodowo jestem informatykiem, hobbystycznie uwielbiam informatykę. Tak wiem, nuudaaa 🙂 Jestem fascynatem elektroniki i wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych. Uwielbiam mocnego rocka i metal w każdej postaci. Czasem przebiegnę jakiś maraton, chociaż zdecydowanie bardziej wolę półmaratony. Jak sobie akurat przypomnę o tym, że lubię gitarę basową, to nawet coś na niej zagram. W Fundacji Anioły Edukacji pomagam we wszystkim co wymaga wiedzy technologicznej. Pilnuje by nasz PHP i WordPress na stronach był zawsze aktualny a domeny nie wygasły. Administruję też pocztą elektroniczną. Na każdym kroku i w każdym wymiarze staram się też wspierać w działaniach prezes Fundacji a prywatnie moją żonę, Reginę.


Maja Benn

Psycholog rozwoju osobistego i zawodowego, uzależniona od ciągłego poszukiwania nowych wyzwań. Pracuję szkoleniowo oraz warsztatowo zawodowo, jak i w Fundacji. Jestem tu, ponieważ Fundacja daje niezwykłe możliwości do rozwoju własnych umiejętności i podzielenia się sobą, swoimi pasjami z innymi. Chcę pomagać innym przekuwać marzenia w zrealizowane cele, a także poszerzać własne horyzonty i możliwości. Wolontariat w Fundacji pozwala na spełnienie obu tych „marzeń” ?


Hanna Kałaczyńska

W fundacji szczęśliwie pojawiłam się prawie rok temu. Zgłębiam tematy alternatywnych form edukacji, ekologii, psychologi rozwojowej, oraz edukacji seksualnej. W fundacji staram się pracować na tytuł „redaktorki” biuletynu dla rodziców, który mam zamiar i nadzieję współtworzyć z pomocą koleżanek i kolegów wolontariuszy. Chciałabym oddać swoje siły, pomysły i potencjał dla rozwoju fundacji w taki sposób, by stwarzać lepszą, świadomą ale też realną wizję lepszego świata dla nas i naszych dzieci. Bardzo chciałabym mieć na to wszystko więcej czasu, bo warto 🙂


Joanna Ziomek 

W fundacji jestem, żeby pomagać, doradzać i edukować (innowacyjnymi metodami). Zawodowo jestem nauczycielem akademickim, naukowcem, jak również doradcą zawodowym i trenerem. Praca z ludźmi to moja pasja. Uwielbiam łączyć ludzi, firmy i instytucje obserwując strumienie korzyści wynikające z tej współpracy.


Renata Imbierowicz

Zanim znalazłam się tu gdzie jestem …. robiłam zupełnie inne rzeczy. Ukończyłam dwa różne kierunki studiów, prowadziłam własny biznes odzieżowy, wspierałam korporacje w tematyce bhp. Każdy kolejny projekt uczył mnie czegoś nowego, był inspiracją do działania i stanowił wyzwanie. Pomimo, że odnosiłam sukcesy, to coraz częściej czułam, że potrzebuję czegoś innego. Dzisiaj mogę o sobie powiedzieć, że jestem coachem i trenerem kobiet. Będąc wolontariuszem Fundacji Anioły Edukacji, chcę wspierać kobiety, które nie wykorzystują swojego ogromnego potencjału, ponieważ strach i samotność blokuje je przed życiem, o jakim marzą. Pomagam tym kobietom odzyskać równowagę, siłę i wiarę w swoje możliwości by na nowo mogły tworzyć życie z wielką odwagą i satysfakcją.


Paulina Żulińska

Do fundacji „Anioły Edukacji” trafiłam, bo szukałam miejsca, w którym będę mogła dzieciom i młodzieży, udowodnić że rysować – malować, potrafi każdy. Każdy wielki artysta był kiedyś dzieckiem, a każde dziecko artystą jest. Problemem jest to jak pozostać artystą, kiedy przestaje się być dzieckiem :), mawiał Pablo Picasso. Ja jako dorosłe „dziecko” zabiorę wszystkich chętnych w podróż dookoła świata sztuki, zwiedzimy wszystkie kontynenty, poznamy języki i obrazy, którymi posługiwali się wielcy i mali artyści. Wystarczy nam biała karta i nasza kreatywność 🙂


Ania Rybińska

Obecnie pracuję w przedszkolu oraz realizuję studia doktoranckie w Zakładzie Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje szczególne zainteresowania koncentrują się wokół: edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dwujęzyczności i wielojęzyczności, alternatywnych form nauczania oraz integracji sensorycznej. Uwielbiam śpiew, grę na gitarze, jazdę na rowerze i książki (szczególnie te dla dzieci! :)/ Dlaczego wolontariat w Fundacji „Anioły Edukacji”? Bo to miejsce pełne ludzi z pasją, którzy niczego nie muszą – tylko chcą! 🙂 To przestrzeń do działania, inspirowania, odkrywania, wymiany doświadczeń i wiedzy, ale również poznawania innych i samego siebie w zupełnie nowej odsłonie. Tu po prostu warto być. 🙂


Anna Piątkiewicz

Fundacja daje mi możliwość podzielenia się wiedzą m. in. za zakresu rekrutacji, prawa pracy i sposobów uczenia się. Jako wolontariusz dodatkowo mogę również wykorzystać swoje organizacyjne i graficzne umiejętności. Prywatnie kocham zwierzęta i Bałkany.


Kasia Madejska

Do fundacji dołączyłam, ponieważ sama lubię uczuć się, poznawać i odkrywać zarówno jeśli chodzi o nowe umiejętności, miejsca jak i o relacje z ludźmi. Wyznaję zasadę, że każde zdarzenie w naszym życiu to lekcja, a życie to podróży więc jeżeli stoisz w miejscu nigdy nie dowiesz się co świat ma ci do zaoferowania.


Monika Lipowicz

Z wykształcenia jestem inżynierem. Na co dzień łączę wiedzę techniczną i umiejętności miękkie, które umożliwiają indywidualne podejście do klienta.

Skąd pomysł na zostanie wolontariuszem? Chętnie uczestniczę w licznych spotkaniach i szkoleniach.  Dbam o własny rozwój i postanowiłam również wspomóc innych poprzez organizację takich wydarzeń. Uczymy się przez całe życie. Rozwój kluczowych kompetencji pozwala nam realizować kolejne cele i spełniać marzenia.

W wolnym czasie biegam, chodzę na siłownię i dużo czytam – najchętniej biografie lub pozycje związane z zarządzeniem i finansami.


Sandra Witczak

Jestem certyfikowanym Coachem, doradcą kariery i trenerem rozwoju osobistego. Pasjonuje mnie budowanie i wzmacnianie świadomości i skuteczności życiowej człowieka oraz poszerzanie życiowych horyzontów. Jestem zdania, że każdy z Nas ma w sobie potencjał na który patrzy we własny, indywidualny sposób. Uczę i przyglądam się tym „wewnętrznym skarbom”, zachęcam do zmiany perspektywy, dodaję odwagi i motywacji do działania.  ​Do fundacji dołączyłam, aby być bliżej ludzi i ich potrzeb, rozwijać innych i siebie, działam biznesowo, a czasami również kreatywnie. Moje motto „Nie jest ważniejsze byś był lepszy od innych, ale lepszy od siebie z dnia wczorajszego”… i tego się w życiu trzymam.


Marta

Dla przyjaciół jestem „Radosnym-Karpiem”. To ze względu na kompilację moich nazwisk, ale też pozytywne nastawienie, z jakim podchodzę do drugiego człowieka. Do Fundacji „Anioły Edukacji” trafiłam w czasie, gdy sama szukałam odpowiedzi na pytanie, czy mam wystarczające „moce”, aby pomagać i towarzyszyć innym na ich zawodowych ścieżkach. Jestem ekspertką ds. komunikacji i PR z 20-letnim doświadczeniem w biznesie, specjalistką ds. wizerunku, specjalistką zarządzania zmianą oraz trenerką. Rozwój osobisty to moja pasja. Dlatego skończyłam szkołę mentorów kariery i certyfikat DISC Trainer&Facilitator. Byłam też doradcą rozwoju osobistego, dlatego na wszystkie przypadki związane z rozwojem kariery patrzę holistycznie. Chcę te moje „moce”, wiedzę, doświadczenie oraz ogromną intuicję wykorzystać do pracy z tymi, którzy też, jak ja kiedyś, szukają odpowiedzi na swoje zawodowe dylematy.