Zespół

Naszą siłą są ludzie, którzy z nami pomagają – nasz różnorodny i pełen pozytywnej energii zespół.

  • Osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej dla instytucji, firm polskich i międzynarodowych korporacji na stanowiskach zarządczych, dyrektorskich, sprzedażowych, produkcyjnych oraz Ci którzy dopiero swoją drogę zawodową kształtują.
  • Osoby na różnym etapie i roli w życiu: uczniowie, studenci, pracujący na etatach lub prowadzący firmy, rodzice, emeryci.

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych Wolontariuszy, w kolejności dołączenia do naszej ekipy. Część z osób pozostała anonimowa, część dośle swoje opisy ;). Każdy jest jednak, równie mocno zaangażowany w pomoc i bycie z nami. Dziękujemy Wam za to, że jesteście!


Regina May

Założyłam fundację „Anioły Edukacji”. Jestem tu, żeby pomagać Wolontariuszom realizować pomysły związane celami fundacji. Sama też wymyślam akcje (czasami za dużo ;), organizuję, buduję relacje z Wolontariuszami, firmami i instytucjami. Jestem doradcą zawodowym, trenerem, HRBP. Uwielbiam pracować z ludźmi, których nakręcają pasje i którzy wyznają wartości podobne do moich. Poczytaj więcej skąd pomysł na fundację.


Anna Okonkowska

Nawet nie przypuszczałam, ze pomaganie ludziom przyniesie mi tyle frajdy i poczucia spełnienia! Jako prawniczka i trenerka obszarów prawa pracy i miękkiego HR oraz doradczyni zawodowa, dzielę się swoją wiedzą i pomagam tym, którzy naprawdę tego potrzebują. To ogromna przyjemność współpracować z Fundacją Anioły Edukacji i spełniać tu swoje marzenia, na które w codziennym życiu zawodowym po prostu brakuje mi czasu.


Oliwia Raniewicz

Praca zespołowa i organizacja wydarzeń to właśnie to, co sprawia mi radość i co lubię robić jako wolontariusz Fundacji. Fascynuje mnie jak wiele idei i nowych znajomości rodzi się między uczestnikami wydarzeń gdy tylko zorganizuje się wspólną przestrzeń do wymiany doświadczeń. Prywatnie kocham poznawać nowe kultury i kraje oraz wspinać się po górach.


Grażyna Dębowska

Moje życie zawodowe zawsze związane było z ludźmi i wspomaganiem ich w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W Fundacji Anioły Edukacji spotkałam wolontariuszy, którzy z pasją realizują wartościowe zadania i przedsięwzięcia na rzecz środowiska. W Fundacji mogę dalej wcielać w życie swoje pomysły, dzielić się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami zawodowymi. Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne w zakresie wspomagania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem wolontariuszem, pedagogiem, nauczycielem dyplomowanym, edukatorem, profilaktykiem i wykładowcą.


Paulina Drozdowska

Z zawodu jestem inżynierem, od 4 lat związanym z produkcją w branży motoryzacyjnej. Z miłości do edukacji i szkolnictwa wyższego ukończyłam studia na Politechnice Poznańskiej i na dwóch niemieckich Uczelni z programu Erasmus+, a obecnie jestem studentką „Coachingu i doradztwa” na Collegium da Vinci. W Fundacji zajmuję się doradztwem zawodowym i współpracą z Uczelniami – wszystko po to, by być jeszcze bliżej studentów i ich planów życiowych :))


Marta Cywińska

Do fundacji dołączyłam, żeby zainspirować innych roślinnymi warsztatami, poznać ciekawe osoby oraz rozwijać się koordynując akcje. Jestem ogrodnikiem, hortiterapeutą i florystą. Wolontariat w fundacji motywuje mnie do tworzenia wartościowych zajęć oraz otwiera na pracę z ludźmi, którzy mają swoje pasje.


Pior May

Zawodowo jestem informatykiem, hobbystycznie uwielbiam informatykę. Tak wiem, nuudaaa 🙂 Jestem fascynatem elektroniki i wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych. Uwielbiam mocnego rocka i metal w każdej postaci. Czasem przebiegnę jakiś maraton, chociaż zdecydowanie bardziej wolę półmaratony. Jak sobie akurat przypomnę o tym, że lubię gitarę basową, to nawet coś na niej zagram.

W Fundacji Anioły Edukacji pomagam we wszystkim co wymaga wiedzy technologicznej. Pilnuje by nasz PHP i WordPress na stronach był zawsze aktualny a domeny nie wygasły. Administruję też pocztą elektroniczną. Na każdym kroku i w każdym wymiarze staram się też wspierać w działaniach prezes Fundacji a prywatnie moją żonę, Reginę.


Maja Benn

Psycholog rozwoju osobistego i zawodowego, uzależniona od ciągłego poszukiwania nowych wyzwań. Pracuję szkoleniowo oraz warsztatowo zawodowo, jak i w Fundacji. Jestem tu, ponieważ Fundacja daje niezwykłe możliwości do rozwoju własnych umiejętności i podzielenia się sobą, swoimi pasjami z innymi. Chcę pomagać innym przekuwać marzenia w zrealizowane cele, a także poszerzać własne horyzonty i możliwości. Wolontariat w Fundacji pozwala na spełnienie obu tych „marzeń” ?


Hanna Kałaczyńska

W fundacji szczęśliwie pojawiłam się prawie rok temu. Zgłębiam tematy alternatywnych form edukacji, ekologii, psychologi rozwojowej, oraz edukacji seksualnej. W fundacji staram się pracować na tytuł „redaktorki” biuletynu dla rodziców, który mam zamiar i nadzieję współtworzyć z pomocą koleżanek i kolegów wolontariuszy. Chciałabym oddać swoje siły, pomysły i potencjał dla rozwoju fundacji w taki sposób, by stwarzać lepszą, świadomą ale też realną wizję lepszego świata dla nas i naszych dzieci. Bardzo chciałabym mieć na to wszystko więcej czasu, bo warto 🙂


Joanna Ziomek 

W fundacji jestem, żeby pomagać, doradzać i edukować (innowacyjnymi metodami). Zawodowo jestem nauczycielem akademickim, naukowcem, jak również doradcą zawodowym i trenerem. Praca z ludźmi to moja pasja. Uwielbiam łączyć ludzi, firmy i instytucje obserwując strumienie korzyści wynikające z tej współpracy.


Sonia Jankowiak 

Z zawodu jestem HR Biznes Partnerem i filologiem rosyjskim. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w firmach produkcyjnych jak i z branży TSL. Prywatnie kocham taniec orientalny i koty – mam ich pod opieką sporą gromadkę. Wierzę, że w przyszłości uda mi się otworzyć schronisko i pomagać im na większą skalę 🙂


Dorota Adamska-Helak

W fundacji jestem, żeby spotykać się, zachęcać i działać. Cokolwiek robię, ma to związek z komunikacją międzypokoleniową, zarządzaniem, nowymi technologiami i zwierzakami. Teraz współdziałam przy remoncie biura i rozwoju marketingu i promocji fundacji. Planuję łączyć poszukiwanie środków na rozwój działalności fundacji z pomysłami Wolontariuszy, na co je wydać.


Renata Imbierowicz

Zanim znalazłam się tu gdzie jestem …. robiłam zupełnie inne rzeczy. Ukończyłam dwa różne kierunki studiów, prowadziłam własny biznes odzieżowy, wspierałam korporacje w tematyce bhp. Każdy kolejny projekt uczył mnie czegoś nowego, był inspiracją do działania i stanowił wyzwanie. Pomimo, że odnosiłam sukcesy, to coraz częściej czułam, że potrzebuję czegoś innego. Dzisiaj mogę o sobie powiedzieć, że jestem coachem i trenerem kobiet. Będąc wolontariuszem Fundacji Anioły Edukacji, chcę wspierać kobiety, które nie wykorzystują swojego ogromnego potencjału, ponieważ strach i samotność blokuje je przed życiem, o jakim marzą. Pomagam tym kobietom odzyskać równowagę, siłę i wiarę w swoje możliwości by na nowo mogły tworzyć życie z wielką odwagą i satysfakcją.


Paulina Żulińska

Do fundacji „Anioły Edukacji” trafiłam, bo szukałam miejsca, w którym będę mogła dzieciom i młodzieży, udowodnić że rysować – malować, potrafi każdy. Każdy wielki artysta był kiedyś dzieckiem, a każde dziecko artystą jest. Problemem jest to jak pozostać artystą, kiedy przestaje się być dzieckiem :), mawiał Pablo Picasso. Ja jako dorosłe „dziecko” zabiorę wszystkich chętnych w podróż dookoła świata sztuki, zwiedzimy wszystkie kontynenty, poznamy języki i obrazy, którymi posługiwali się wielcy i mali artyści. Wystarczy nam biała karta i nasza kreatywność 🙂


Ania Schmidt

Obecnie pracuję w przedszkolu oraz realizuję studia doktoranckie w Zakładzie Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje szczególne zainteresowania koncentrują się wokół: edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dwujęzyczności i wielojęzyczności, alternatywnych form nauczania oraz integracji sensorycznej. Uwielbiam śpiew, grę na gitarze, jazdę na rowerze i książki (szczególnie te dla dzieci! :)/ Dlaczego wolontariat w Fundacji „Anioły Edukacji”? Bo to miejsce pełne ludzi z pasją, którzy niczego nie muszą – tylko chcą! 🙂 To przestrzeń do działania, inspirowania, odkrywania, wymiany doświadczeń i wiedzy, ale również poznawania innych i samego siebie w zupełnie nowej odsłonie. Tu po prostu warto być. 🙂


Kasia Madejska

Do fundacji dołączyłam, ponieważ sama lubię uczuć się, poznawać i odkrywać zarówno jeśli chodzi o nowe umiejętności, miejsca jak i o relacje z ludźmi. Wyznaję zasadę, że każde zdarzenie w naszym życiu to lekcja, a życie to podróży więc jeżeli stoisz w miejscu nigdy nie dowiesz się co świat ma ci do zaoferowania.


Marlena Kurowska

Jestem psychologiem z pasją do pracy z ludźmi. Sprawia mi ogromną radość gdy mogę pomóc w odkrywaniu potencjału i talentów, rozszerzaniu ludzkiej samoświadomości oraz wsparcie ludzi w ich rozwoju. Interesuję się pracą z przekonaniami oraz kreatywnym podejściem do zadań, co staram się przełożyć na każdy z moich warsztatów 🙂


Anna Śledź

Do Fundacji Anioły Edukacji dołączyłam, przede wszystkim dlatego, że bardzo lubię ludzi i to oni napędzają mnie do działania zarówno w życiu prywatnym i tym zawodowym 😊 Z wykształcenia jestem psychologiem, ukończyłam również studia podyplomowe ,,doradztwo zawodowe, kierowanie rozwojem i elementy coachingu”. Na co dzień pracuję jako HR-owiec. Ciągłe poszerzanie wiedzy i doszkalanie się w tym obszarze sprawia mi dużo frajdy. W wolnym czasie spędzam czas z najbliższymi, wiosną wsiadam na rower i rolki, zimną na snowboard, a cały rok sporo podróżuję czytam i oglądam kryminały, czy relaksuję się na zajęciach jogi.

To mój początek przygody z Fundacją Anioły Edukacji, ale bardzo cieszy mnie perspektywa współpracy z ludźmi pełnymi pasji i dzielenia się swoimi z innymi.


Monika Lipowicz

Z wykształcenia jestem inżynierem. Na co dzień łączę wiedzę techniczną i umiejętności miękkie, które umożliwiają indywidualne podejście do klienta.

Skąd pomysł na zostanie wolontariuszem? Chętnie uczestniczę w licznych spotkaniach i szkoleniach.  Dbam o własny rozwój i postanowiłam również wspomóc innych poprzez organizację takich wydarzeń. Uczymy się przez całe życie. Rozwój kluczowych kompetencji pozwala nam realizować kolejne cele i spełniać marzenia.

W wolnym czasie biegam, chodzę na siłownię i dużo czytam – najchętniej biografie lub pozycje związane z zarządzeniem i finansami.


Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy! Wyślij maila na: fundacja@aniolyedukacji.org.pl  z informacją o sobie i o tym co chcesz z nami robić. Umówimy się na spotkanie.