Akcja 500 książek w 50 dni!

ByFundacja

Akcja 500 książek w 50 dni!

Czy zaczynaliście naukę języka obcego od bajek lub książek dla dzieci np. w języku angielskim? Pamiętacie jakie to było intrygujące, żeby dowiedzieć co się kryje pod tymi dziwnie i obco brzmiącymi słowami? Pewnie ciekawiło Was to bardziej niż książki do gramatyki, nawet jak byliście już starsi – nic dziwnego! Bajki kojarzą się nam z dzieciństwem, zabawą i radosnym spędzaniem czasu.  Język książek dla dzieci jest prosty i zrozumiały, a przy okazji opowiada o świecie w magiczny sposób. To właśnie w ten sposób dzieci najchętniej uczą się nowego języka. My chcemy przekazać ich nauczycielom książki, z pomocą których zajęcia będą jeszcze bardziej ciekawe.

Cel akcji:  Zebrać 500 książek w 50 dni.

Jakie książki zbieramy?

Książki dla dzieci w różnych językach, a konkretnie bajki, atlasy obrazkowe, słowniki tematyczne, e-booki. Czytniki do e-booków również będą mile widziane.

Po co?

Zebrane książki przekażemy osobom, które nauczają dzieci języków obcych: nauczycielom pracującym w szkołach, domach dziecka, domach kultury.

Dlaczego?

Żeby pomóc uczyć dzieci poprzez zabawę, obraz i tekst.

Dzięki temu dzieci czerpią radość z nauki, a my chcemy, aby nauka języka obcego kojarzyła się dzieciom z przygodą i nie była tylko obowiązkiem szkolnym. Znajomość języków obcych, jak wszyscy wiemy, pozwala dzieciom swobodnie nawiązywać kontakty z rówieśnikami z innych krajów i poznawać ich kulturę. Dzięki temu dzieci uczą się bycia otwartym na innych i na nowe możliwości.

Chcesz dołączyć? Sprawdź co możesz zrobić?

  • Przejrzyj swoją półkę z książkami. Może znajdziesz tam bajki z czasów swojego dzieciństwa.
  • Strych, piwnica – tam się kryją nierzadko skarby. Poszperaj w starych kartonach. To tez świetna okazja, aby przejrzeć swoje pamiątki z młodych lat.
  • Wasze dzieci lub dzieci Waszych znajomych już podrosły? Spytajcie czy mają oni książki, którymi chcieliby obdarować inne dzieci.
  • Spytajcie koleżanki i kolegów z pracy. Jeśli macie możliwość zorganizowania zbiórki w swojej firmie, udostępnimy Tobie materiały informacyjne (plakat, newsletter)
  • Jeśli należysz do grupy (sportowej, naukowej, religijnej itp.) podziel się z innymi informacja o tej akcji. Możliwe, ze ktoś chętnie do nas dołączy
  • Udostępnij informacje o akcji na swoim facebooku

Adres wysyłki:

FUNDACJA „ANIOŁY EDUKACJI”

UL. Dąbrowskiego 77 A

60-529 Poznań

 

NAUKA JĘZYKA OBCEGO powinna być dla dzieci

– przygodą

– szansa na poznanie nowego świata

– zabawą i przyjemnością

– okazja do odkrywania różnic miedzy ich kulturą i nowa kulturą

 

About the author

Fundacja administrator